Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Drogowy pirat odpowie za niebezpieczne wyprzedzanie

Data publikacji 06.10.2014

Grzywna nawet do 5 tys. złotych oraz zakaz prowadzenia pojazdów grozi kierowcy peugeota, którego niebezpieczną jazdę w sierpniu zarejestrowała kamera zainstalowana w innym samochodzie. Kierowca SUV-a ratował się ucieczką na pobocze, aby uniknąć czołowego zderzenia. Nagranie trafiło na policyjną skrzynkę "Stop agresji drogowej".

Do niebezpiecznej sytuacji doszło 16 sierpnia na drodze krajowej nr 22. Kierowca osobowego peugeota wyjeżdżając z Przyłęgu w kierunku Gorzowa Wlkp. rozpoczął wyprzedzanie dwóch aut, pomimo jadącego z naprzeciwka samochodu. W ostatniej chwili kierowca SUV-a zjechał na pobocze i tylko dzięki jego czujności nie doszło do tragedii. Niebezpieczny moment zrejestrowała kamera zamontowana w jednym z wyprzedzanych samochodów. Właściciel nagrania nie pozostał obojętny i wysłał film na policyjną skrzynkę „Stop agresji drogowej”.

Policjanci po otrzymaniu nagrania ustalili właściciela peugeota, którego przesłuchali w charakterze osoby podejrzanej o popełnienie wykroczenia. Mężczyzna przyznał się do zarzucanego czynu. Teraz jego sprawa trafi do sądu. Grozi mu grzywna do 5 tys. złotych i zakaz prowadzenia pojazdów.

Cieszy fakt, że coraz więcej osób widząc niebezpieczne zachowania na drodze zgłasza takie sytuacje, jest to możliwe m.in. dzięki skrzynce „Stop agresji drogowej”, na którą wszyscy mogą przesyłać materiały z zarejestrowanymi nieodpowiedzialnymi zachowaniami. Pozwala to na jeszcze skuteczniejsze podejmowanie działań przez policjantów na rzecz bezpieczeństwa.

Poniżej prezentujemy nagranie pokazujące niebezpieczną jazdę kierowcy peugeota.

(KWP w Gorzowie Wlkp. / mj)

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 3.87 MB)

Powrót na górę strony