Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani sprawcy rozbojów

Data publikacji 06.10.2014

W Kozienicach dwaj młodzi mężczyźni pobili i okradli pracownika salonu gier - jeden ze sprawców usiłował zbiec poza granice kraju. W Ostrołęce policjanci po pościgu zatrzymali sprawcę rozboju popełnionego na 17-latku.

W jednym z salonów gier w Kozienicach dwaj młodzi mężczyźni zażądali od pracownika, by włączył jeden z automatów. Gdy ten odmówił, 17- i 21-latek sami zaczęli szarpać i przestawiać automat. Gdy pracownik próbował interweniować, został pobity. Zabrano mu też kurtkę, dwa telefony oraz skradziono 1000 złotych z automatu. Policjanci bardzo szybko ustalili podejrzanych o popełnienie przestępstwa. Z informacji, które uzyskali, wynikało, że jeden ze sprawców zamierza uciec poza granice Polski. Działania podjęte przez funkcjonariuszy doprowadziły do zatrzymania 21-latka, który zmierzał do Świecka, tuż przed przekroczeniem granicy. Wkrótce potem zatrzymano drugiego z podejrzanych. Obaj zostali zatrzymani w policyjnym areszcie.

W Ostrołęce, w sobotę, dyżurny Policji otrzymał zgłoszenie o rozboju. Według wstępnych ustaleń policjantów, gdy 17-latek wyszedł ze sklepu, podbiegł do niego obcy mężczyzna, wyrwał mu telefon, po czym uderzył. Gdy sprawca zaczął uciekać, pokrzywdzony 17-latek, wraz ze swoim kolegą, ruszyli w pościg. Gdy 17-latek dogonił sprawcę, ten zaczął go ponownie bić i kopać, a za oddanie telefonu zażądał pieniędzy. Gdy pokrzywdzony chciał je dać, sprawca wyrwał banknoty i uciekł. Wkrótce po tym, jeden z patroli poszukujących sprawcy tego rozboju zauważył mężczyznę odpowiadającego rysopisowi poszukiwanej osoby. Mężczyzna na widok policjantów zaczął uciekać, jednak szybko został zatrzymany. 28-latek trafił do policyjnego aresztu.

(KWP w Radomiu / mg)

Powrót na górę strony