Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Sfilmowani przez policyjny wideorejestrator

Data publikacji 06.10.2014

Przekraczanie dozwolonej prędkości, wyprzedzanie w miejscach zabronionych to najczęstsze wykroczenia jakie popełniają kierowcy na drogach. Policjanci pełniący służbę w nieoznakowanych radiowozach wyposażonych w wideorejestratory mają możliwość zarejestrować te przewinienia i pociągnąć kierowców, którzy nie stosują się do przepisów w ruchu drogowym, do odpowiedzialności prawnej.

6 lipca br. policjanci patrolujący drogi na terenie powiatu żnińskiego około godz. 12.00 w Rogowie zarejestrowali na wideorejestratorze naganne zachowanie kierowcy porsche, który przekroczył dozwoloną prędkość aż o 56 km/h tam gdzie obowiązywała tzw. 90. Kierowca nie zważał również na to, że nie wolno wyprzedzać innych samochodów na skrzyżowaniu. Szczytem nieodpowiedzialności było wykonanie przez niego manewru wyprzedzania i ominięciem wysepki, co spowodowało, że inni kierowcy musieli gwałtownie hamować.

27 września 2014 roku o godz. 10.00, również w Rogowie, kierowca osobowego seata miał dużo szczęścia, podobnie jak kierowca busa. Ten pierwszy wyprzedzał na skrzyżowaniu i niewiele brakowało, aby doprowadził do zderzenia. Nie uniknął jednak kolizji, gdy chciał wrócić na swój pas ruchu „przytarł się” z oplem.

Kilka dni później (30.09.2014) również na drodze krajowej nr 5, ale tym razem w Brzyskorzystewku policjanci zarejestrowali naganne zachowanie kierowcy toyoty, który nie dość, że na 70 przekroczył prędkość o ponad 100 procent, jadąc 144 km/h, to jeszcze wyprzedzał w miejscach zabronionych. Zatrzymany do kontroli drogowej kierowca tłumaczył, że spieszył się bo ze swoim pieskiem miał umówioną wizytę u weterynarza.

Tym kierowcom policjanci w związku z rażącym naruszeniem przepisów ruchu drogowego zatrzymali prawa jazdy. Zostały ponadto skierowane wnioski o ukaranie do sądu, który zdecyduje o wysokości kary finansowej. Nie unikną oni również naliczenia punktów karnych za każde popełnione wykroczenie.

(KWP w Bydgoszczy / mj)

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 9.86 MB)

Powrót na górę strony