Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Po pijanemu, zakosami "leciał" na lotnisko – zatrzymali go policjanci

Data publikacji 06.10.2014

Był pijany, wiózł pasażerkę i - mając kłopoty z utrzymaniem prostego toru jazdy - pędził mercedesem 166 km/h. Przekraczając dozwoloną prędkość o blisko 80 km/h, spieszył się na odległe o ponad 100 km lotnisko. Zatrzymali go policjanci z zespołu do zwalczania agresywnych zachowań na drogach KWP w Białymstoku. Mężczyzna stracił już prawo jazdy i odpowie za swoje wyczyny przed sądem.

Wczoraj rano policjanci z zespołu do zwalczania agresywnych zachowań na drogach Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku pełnili służbę na wiodącej w kierunku stolicy drodze krajowej nr 8. W Zambrzycach, koło Zambrowa, funkcjonariusze zainstalowanym w radiowozie wideorejestratorem nagrali wyczyny kierowcy osobowego mercedesa. Ten  pędził  166 km/h, przekraczając tym samym dozwoloną w tym miejscu prędkość o blisko 80 km/h. Dodatkowo kierowca miał kłopoty w utrzymaniu prostego toru jazdy.

Policjanci ruszyli za nim w pościg. Drogowy pirat zatrzymany został w Mężeninie. Tam też okazało się, że podróżujący z pasażerką 22-letni białostoczanin nie tylko znacznie przekroczył dopuszczalną prędkość, ale także wsiadł za kierownicę po pijanemu. Badanie trzeźwości wykazało u niego 1,3 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna w rozmowie z policjantami przyznał się, że w takim stanie chciał dotrzeć aż do stolicy. Tam – jak mówił – miał bowiem odebrać brata z lotniska. W tą dalszą ponad 100-kilometrową podróż już nie pojechał. Funkcjonariusze zatrzymali mu prawo jazdy, a jego auto przekazane zostało ojcu. Teraz 22-latek za swoje skrajnie nieodpowiedzialne wyczyny drogowe odpowie przed sądem. Grozi mu kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

Zespół do zwalczania agresywnych zachowań na drogach został utworzony w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Białymstoku w sierpniu b.r. W tym czasie funkcjonariusze tej komórki w wyniku podjętych działań nałożyli na kierujących 27 mandatów karnych (głównie za przekroczenie dopuszczalnej prędkości, nieprawidłowe wyprzedzanie i niestosowanie się do sygnalizacji świetlnej). W tym samym czasie policjanci za spowodowanie zagrożenia na drodze zatrzymali 7 praw jazdy, a za stwierdzone usterki techniczne zatrzymane zostały 3 dowody rejestracyjne pojazdów. Ponadto funkcjonariusze zespołu ujawnili i zatrzymali 2 nietrzeźwych kierowców.

Przypominamy, że na stronie internetowej Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku funkcjonuje specjalna skrzynka kontaktowa poczty elektronicznej: stopagresjidrogowej.kwp@bk.policja.gov.pl w banerze pod nazwą STOP AGRESJI DROGOWEJ. Można tam przesyłać wszelkie sygnały o naruszeniach przepisów ruchu drogowego, jak też zdarzeniach zagrażających bezpieczeństwu w ruchu drogowym.

Dotychczas do KWP w Białymstoku wpłynęły 22 materiały filmowe i 6 zdjęciowych. W 5 spośród tych przypadków zostały już skierowane do sądu wnioski o ukaranie sprawców wykroczeń.

(KWP w Białymstoku / mg)

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 1.44 MB)

Powrót na górę strony