Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Rozbita grupa włamywaczy

Data publikacji 07.10.2014

Policjanci z Chrzanowa zakończyli śledztwo dotyczące szeregu włamań i kradzieży na terenie Małopolski. Sprawcy, kobieta i czterech mężczyzn, usłyszeli 63 zarzuty przestępstw: włamań, kradzieży, zniszczeń mienia, ale też rozboju.

Punktem wyjścia dla prowadzących śledztwo w sprawie włamań i kradzieży było zatrzymanie w nocy 21 marca 2014 roku w bezpośrednim pościgu przez chrzanowskich policjantów sprawców włamania do sklepu spożywczego. Dokonali oni włamania do sklepu i usiłowali ukraść artykuły spożywcze. Będąc w sklepie, usiłowali również włamać się przez ścianę magazynu do sąsiadującego punktu przyjmującego zakłady bukmacherskie.

Zatrzymanymi okazali się mieszkanka Chrzanowa (lat 29) i jej dwaj wspólnicy (w wieku 25 lat i 37 lat). W trakcie prowadzonych czynności operacyjno-dochodzeniowych ustalono, że trójka zatrzymanych mieszkańców ma na sumieniu również inne przestępstwa. Potwierdziły to między innymi przeszukania, podczas których chrzanowscy policjanci odnaleźli przedmioty pochodzące z innych przestępstw. Były to między innymi elektronarzędzia i sprzęt elektroniczny.
Następnie policjanci ustalili i zatrzymali  wspólników szajki. Okazali się nimi 22-letni mieszkaniec Chrzanowa i 22-letni mieszkaniec powiatu bocheńskiego.  

Grupa włamywaczy, działając w różnych składach osobowych w okresie od stycznia 2013 roku do kwietnia 2014 roku, dokonała szeregu włamań na terenie Małopolski. Sprawcy dokonali także rozboju, kradzieży, zniszczeń mienia.

Prokuratura Rejonowa w Chrzanowie skierowała do Sądu Rejonowego w Chrzanowie akt oskarżenia wobec sprawców.

(KWP w Krakowie / mg)

 

Powrót na górę strony