Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowie za nielegalne kopiowanie i sprzedaż filmów

Data publikacji 07.10.2014

Białostoccy policjanci zatrzymali 50-letniego mieszkańca miasta, który w prowadzonej wypożyczalni, za kilka złotych, sprzedawał nielegalnie skopiowane wcześniej filmy. Teraz mężczyzna za swoje postępowanie odpowie przed sądem. Okazało się, że już wcześniej karany był za podobne przestępstwo.

Wczoraj przed południem policjanci Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku zatrzymali 50-letniego właściciela jednej z miejskich wypożyczalni filmów. Z informacji mundurowych wynikało, że mężczyzna może zajmować się nielegalnym kopiowaniem oryginalnych filmów i sprzedażą ich za klika złotych w swoim lokalu. Na miejscu ustalenia funkcjonariuszy się potwierdziły. Policjanci zabezpieczyli w wypożyczalni blisko 400 pirackich kopii płyt, których wartość rynkowa oszacowana została na nie mniej niż 35 tysięcy złotych oraz dysk twardy komputera.

Okazało się, że 50-latek tym procederem trudnił się najprawdopodobniej od kilku miesięcy. Dodatkowo wyszło na jaw, że mężczyzna już wcześniej karany był za podobne przestępstwo.

Właściciel wypożyczalni został już przesłuchany i przyznał się do zarzucanego mu czynu. Teraz szczegółowe okoliczności sprawy, pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Białystok – Północ, ustalają policjanci z II białostockiego komisariatu, a postępowaniem 50-latka zajmie się sąd.

Zgodnie z ustawą o prawie autorskim i prawach pokrewnych za zwielokrotnianie i rozpowszechnianie bez uprawnienia cudzego utworu grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Białymstoku / mg)

Powrót na górę strony