Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

VI edycja kampanii społecznej "Warszawska Linia Edukacyjna"

Data publikacji 07.10.2014

Ponad 108 godzin aktywnej edukacji dla ponad 1500 uczniów – tak w tym roku będzie wyglądała „Warszawska Linia Edukacyjna”. Specjalne lekcje, które będą się odbywały w każdy piątek w tramwaju, adresowane są do dzieci z klas 1-6 szkół podstawowych. Dzisiaj miała miejsce uroczysta inauguracja kolejnej edycji kampanii społecznej.

Szóstą edycję kampanii społecznej „Warszawska Linia Edukacyjna” rozpoczął, specjalnie przygotowany na tę okazję, spektakl edukacyjny. Później dzieci mogły wziąć udział w warsztatach pierwszej pomocy prowadzonych przez ratowników z Jednostki Ratownictwa Specjalistycznego s12. Uczniowie swoją wiedzę mogli także sprawdzić podczas konkursów prowadzonych przez policjantów z Wydziału Prewencji Komendy Stołecznej Policji oraz instruktorów Nadzoru Ruchu Tramwajów Warszawskich.

Dużym zainteresowaniem cieszył się także Borsuk, czyli maskotka stołecznych policjantów. Na zakończenie organizatorzy kampanii przygotowali dla swoich gości niespodziankę - wycieczkę  zabytkowymi tramwajami wokół Zajezdni Wola.

„Warszawska Linia Edukacyjna” to projekt edukacyjny skierowany do uczniów szkół podstawowych. Podczas podróży tramwajem, na specjalnie opracowanej trasie, dzieci będą uczestniczyły w zajęciach, na których dowiedzą się m.in. jakie mogą być konsekwencje aktów wandalizmu,  jak bezpiecznie dotrzeć do celu podróży oraz w jaki sposób należy reagować na zdarzenia zagrażające życiu i zdrowiu człowieka.

Każdy uczeń otrzyma zestaw ratunkowy do udzielania pierwszej pomocy oraz pamiątkowy bilet. Dzieci dostana także kamizelki odblaskowe oraz materiały edukacyjne, które pomogą im utrwalić zdobytą wiedzę.

Zajęcia będą prowadzone przez stołecznych policjantów, pracowników Nadzoru Ruchu TW oraz ratowników z Jednostki Ratownictwa Specjalistycznego s12.

W bieżącym roku szkolnym, od 10 października 2014 roku do 12 czerwca 2015 roku, odbędą się w sumie 54 lekcje dla ponad tysiąca uczniów. Zajęcia, dzięki ciekawej formie, są dobrze odbierane przez dzieci, a wiedza na nich przekazywana, chętnie stosowana w praktyce.

(KSP, wyk. mat.: www.warszawskaliniaedukacyjna.pl)

 

Powrót na górę strony