Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nowe radiowozy dla stołecznych policjantów

Data publikacji 08.10.2014

Uroczyste przekazanie 32 radiowozów dofinansowanych ze środków miasta stołecznego Warszawy odbyło się dzisiaj na Pl. Zamkowym w Warszawie. Z nowych aut korzystać będą policjanci z garnizonu stołecznego. W uroczystości udział wziął Komendant Główny Policji gen. insp. Marek Działoszyński, pani prezydent Hanna Gronkiewicz-Waltz oraz kierownictwo komendy stołecznej.

32 nowe radiowozy oznakowane trafiły do komend rejonowych garnizonu stołecznego oraz Wydziału Ruchu Drogowego KSP. Pojazdy zostały zakupione ze środków policyjnych, przy dofinansowaniu ze strony m. st. Warszawy. Ich symboliczne przekazanie, w obecności przedstawicieli kierownictwa Policji oraz samorządu, miało miejsce na Pl. Zamkowym.

Nowe radiowozy marki Kia Cee'd wybrano w wyniku przetargu. Przekazane samochody są dynamiczne, wyposażone w szereg nowoczesnych systemów zapewniających policjantom maksymalne bezpieczeństwo i komfort pracy. 

Podczas uroczystości pani Prezydent m. st. Warszawy Hanna Gronkiewicz- Waltz podkreślała: - Poziom bezpieczeństwa w Warszawie od wielu lat utrzymuje się na wysokim poziomie. Wskazują na to wyniki barometru warszawskiego, gdzie 76 % mieszkańców czuje się bezpiecznie w miejscu swojego zamieszkania, a ponad 73 % nie boi się chodzić po zmroku w swojej okolicy. Zadowolenie z bezpieczeństwa wyrażają też warszawiacy w trakcie debat społecznych, które obecnie prowadzimy we wszystkich dzielnicach.

Komendant Główny Policji gen. insp. Marek Działoszyński podziękował samorządowcom za udzielane wsparcie: - To, że jesteśmy w tym miejscu, to efekt dobrej pracy  policjantów, których służba zostaje zauważona i doceniona przez ludzi,  na rzecz których pracujemy. (…) To najlepszy wymiar hasła: „Razem bezpieczniej” i tego, że bezpieczeństwo to nasza wspólna sprawa. My -  policjanci - możemy tylko podziękować za takie widzenie naszej służby i pracy i za wsparcie naszych działań. Jestem przekonany, że te radiowozy i środki pieniężne, które miasto przeznacza na Policję, będą przyczyniały się do lepszej pracy policjantów.

W swoim przemówieniu Komendant Stołeczny Policji insp. Michał Domaradzki powiedział: - Jestem bardzo szczęśliwym człowiekiem,  że dziś na ręce pani Prezydent  i Komendanta Głównego Policji  mogę złożyć podziękowania za wymierne wsparcie Komendy Stołecznej Policji. Dzięki zaangażowaniu miliona złotych z budżetu m. st. Warszawy i podobnej kwoty z Komendy Głównej Policji, warszawscy funkcjonariusze otrzymali 32 nowe pojazdy służbowe. Dzisiejsza uroczystość jest tylko potwierdzeniem stałej przychylności samorządu miasta st. Warszawy, przychylności, dzięki której wspólnie możemy realizować inicjatywy  i pomysły ukierunkowane na poprawę bezpieczeństwa mieszkańców stolicy.  (…) Ta dzisiejsza uroczystość to szczególne zobowiązanie i dług, który warszawscy policjanci będą spłacać rzetelną,  z pełnym zaangażowaniem codzienną służbą.  Wierzę, że dzięki temu sprzętowi transportowemu będziemy jeszcze szybciej dojeżdżać na miejsce interwencji, skutecznie nieść pomoc warszawiakom.

Podczas uroczystości na pl. Zamkowym Prezydent Warszawy, gen. insp. Marek Działoszyński - Komendant Główny Policji oraz insp. Michał Domaradzki- Komendant Stołeczny Policji wręczyli nagrody za zwycięstwo w konkursie na najlepszych dzielnicowych stołecznego garnizonu. Najlepszymi okazali się :

  • mł. asp. Dominik Sękala,  dzielnicowy z Bielan - 1 miejsce,
  • st. asp. Artur Rączkowski, dzielnicowy z Targówka - 2 miejsce, 
  • st. asp. Tomasz Narojczyk, dzielnicowy ze Śródmieścia - 3 miejsce.

(KSP / mw)

Powrót na górę strony