Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany 58-letni mężczyzna podejrzewany o skrzywdzenie 12-latki

Data publikacji 09.10.2014

Wczoraj po południu, na jednym z kieleckich osiedli, nieznany sprawca zaatakował 12-letnią dziewczynkę. Jak wstępnie ustalili policjanci, mężczyzna, w klatce schodowej jednego z bloków, podstępem dopuścił się tzw. innej czynności seksualnej. Pokrzywdzone dziecko w pewnej chwili wyrwało się z uchwytu napastnika i uciekło, alarmując swoich bliskich. Dzięki szybkiej reakcji babci 12-latki, informacja o zdarzeniu, poprzez numer alarmowy, dotarła do dyżurnego Policji, który błyskawicznie skierował w tamten rejon dostępne patrole. W rezultacie, niespełna kilkanaście minut od powiadomienia, napastnik był już w rękach policjantów.

Jak wstępnie ustalili policjanci, do zdarzenia doszło przy windzie w jednej z klatek schodowych wieżowca mieszczącego się w rejonie ul. Warszawskiej w Kielcach. Tam sprawca podstępnie dopuścił się tzw. innej czynności seksualnej wobec 12–letniej dziewczynki, a następnie uciekł. 12–latka powiedziała o wszystkim swojej babci, która niezwłocznie, poprzez nr alarmowy poinformowała policjantów z Pierwszego Komisariatu Policji w Kielcach. Dzięki temu, sygnał o zdarzeniu szybko trafił do wszystkich patroli w mieście.

Informacja dotarła m.in. do patrolu ze sztabu Policji KMP w Kielcach, który akurat brał udział w ćwiczeniach służb ratowniczych w okolicy Świętokrzyskiego Urzędu Wojewódzkiego. Policjanci zgłosili dyżurnemu, że również włączają się w poszukiwania napastnika. Jak się okazało, po krótkim czasie zauważyli podejrzewanego mężczyznę w okolicy jednego z marketów, w niewielkiej odległości od miejsca, gdzie dziewczynka została zaatakowana.

Ważne jest, iż przekazane przez zgłaszającą, podstawowe, lecz cenne dla policjantów informacje o sprawcy ataku, pozwoliły na błyskawiczne jego zatrzymanie. 58–letni mężczyzna, mieszkaniec woj. mazowieckiego trafił na przesłuchanie do Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Kielcach. Policjanci ustalili jego tożsamość, a także znaleźli pojazd marki Nissan, którym przyjechał do Kielc. Auto stało zaparkowane na przyblokowym parkingu, kilka ulic dalej od miejsca, gdzie zaatakowana została 12-latka. Pojazd zabezpieczono do dalszych oględzin.

Niezwykle istotny jest fakt, że dzięki szybkiej reakcji babci dziewczynki, która zaalarmowała dyżurnego Policji o zdarzeniu, zgłoszenie błyskawicznie mogło być przekazane dla wszystkich patroli na terenie Kielc. To właśnie w takim celu ma służyć numer alarmowy 997 i 112. Im szybciej podobne zgłoszenia zostaną przekazane policjantom, tym szybsza jest reakcja na zdarzenia, co przekłada się na skuteczne działanie funkcjonariuszy. W tym konkretnym przypadku, wzorcowo można ocenić działanie bliskich dziewczynki, bo starali się jak najszybciej poinformować policjantów. W rezultacie podejrzewany mężczyzna już praktycznie po kilkunastu minutach został zatrzymany.
Dzisiaj od rana funkcjonariusze nadal pracują przy tej sprawie i gromadzą kolejne informacje. Niebawem mężczyzna będzie doprowadzony do prokuratury z wnioskiem policjantów o zastosowanie wobec niego tymczasowego aresztowania.

Policjanci zwracają się także do osób, które w podobny sposób zostały pokrzywdzone, aby zgłaszały się do Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Kielcach, lub kontaktowały się telefonicznie pod nr tel.: 41 349 34 00, lub całodobowo pod nr alarmowymi 997 i 112.

(KWP w Kielcach / mj)

Film Zatrzymany 58-letni mężczyzna podejrzewany o skrzywdzenie 12-latki


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Zatrzymany 58-letni mężczyzna podejrzewany o skrzywdzenie 12-latki (format flv - rozmiar 10.27 MB)

Powrót na górę strony