Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci przechwycili m.in. ponad 85 tys. sztuk papierosów

Data publikacji 10.10.2014

Za posiadanie wyrobów tytoniowych bez polskich znaków akcyzy oraz kradzież prądu odpowie przed sądem mężczyzna zatrzymany przez legnickich policjantów. W jego mieszkaniu funkcjonariusze zabezpieczyli łącznie blisko 70 kilogramów tytoniu oraz ponad 85 tys. sztuk papierosów. Straty na szkodę Skarbu Państwa szacuje się na kwotę ponad 130 tys. złotych.

Policjanci z legnickiej komendy miejskiej, zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej, zatrzymali mężczyznę podejrzanego o posiadanie sporej ilości tytoniu i papierosów bez polskich znaków akcyzy. Zatrzymany to 56-letni mieszkaniec Legnicy. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.

Kontrabandę funkcjonariusze znaleźli w mieszkaniu podejrzanego. Tam zabezpieczono łącznie blisko 70 kilogramów tytoniu oraz ponad 85 tys. sztuk papierosów różnych marek. Uszczuplenie podatku akcyzowego na szkodę Skarbu Państwa szacuje się na kwotę około 132 tys. złotych. Podczas czynności na miejscu okazało się też, że mężczyzna nielegalnie pobierał prąd.

Zatrzymanemu, za czyny, o które jest podejrzany, grożą teraz do 3 lat pozbawienia wolności oraz wysokie kary finansowe. O jego dalszym losie zdecyduje sąd. Obecnie policjanci wyjaśniają dalej wszystkie okoliczności tej sprawy.

(KWP we Wrocławiu / mg)

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 936.24 KB)

Powrót na górę strony