Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Skorumpowany urzędnik

Data publikacji 10.10.2014

Policjanci z Wydziału do Walki z Korupcją Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach zatrzymali trzy osoby - dwóch mężczyzn i jedną kobietę. Osoby te to mieszkańcy powiatów kieleckiego i koneckiego w wieku 30, 35 i 40 lat. Wszyscy troje podejrzani są o popełnienie przestępstw korupcyjnych, a 35-latek również o przekroczenie uprawnień i niedopełnienie obowiązków służbowych.

Do zatrzymania doszło przedwczoraj na terenie Kielc. Funkcjonariusze z Wydziału do Walki z Korupcją Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach 35-letniemu pracownikowi Urzędu Marszałkowskiego przyglądali się już od dłuższego czasu. Jak wynika z pierwszych ustaleń policjantów, mężczyzna podejrzany jest o przyjmowanie korzyści majątkowych od właścicieli firm przewozowych (30-letniej kobiety i 40-letniego mężczyzny) w kwotach nie mniejszych niż 6 tys. złotych od każdego przewoźnika. Suma ta miała m.in. zapewnić firmom pomoc w składaniu przez nie wniosków o dotacje, pozytywne ich rozpatrywanie, a także informowanie o planowanych kontrolach ze strony urzędu.

Za swoje czyny odpowiedzą teraz przed wymiarem sprawiedliwości. Grozi im nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Sprawa nadzorowana jest przez Prokuraturę Rejonową Kielce – Wschód.

Wczoraj w prokuraturze zatrzymani złożyli obszerne wyjaśnienia na temat przedmiotowej sprawy oraz przyznali się do zarzucanych im czynów. Wobec osób zastosowano środki tzw. wolnościowe w postaci dozoru policji, zakazu opuszczania kraju oraz poręczeń majątkowych. 35-letni urzędnik ma również orzeczony zakaz wykonywania funkcji publicznej.

Na tym etapie śledczy nie wykluczają, że w proceder mogą być zamieszane inne osoby.

(KWP w Kielcach / mg)

Powrót na górę strony