Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci znaleźli u 30-latka 8 kg marihuany

Data publikacji 10.10.2014

Tomaszowscy policjanci przechwycili ponad 8 kilogramów narkotyków o wartości 240 tysięcy złotych. Zatrzymano mężczyznę, który zajmował się uprawą konopi indyjskich.

Na trop 30-letniego mieszkańca powiatu tomaszowskiego wpadli policjanci z komisariatu w Czerniewicach. Akcję zatrzymania mężczyzny przeprowadzili wspólnie z kryminalnymi z tomaszowskiej komendy powiatowej.

9 października 2014 r. przeszukano wytypowaną posesję. W jednym z pomieszczeń stróże prawa zastali 30-latka segregującego kwiatostan konopi. Mężczyzna pakował go do słoików i kartonów. Koło niego stały słoiki wypełnione suszem roślinnym. Widząc policjantów, mężczyzna był bardzo zaskoczony. Został zatrzymany na gorącym uczynku. Obok domu policjanci znaleźli krzaki konopi indyjskich, a suszarnia znajdowała się na strychu. Praktycznie we wszystkich pomieszczeniach użytkowanych przez 30-latka ujawniane były kolejne skrytki ze środkami odurzającymi, które pomagał znajdować pies szkolony do wyszukiwania narkotyków.

Łącznie zabezpieczono ponad 8 kg marihuany o czarnorynkowej wartości 240 tys. złotych. Zatrzymany nie był w przeszłości notowany. Odpowie za uprawę i posiadanie znacznych ilości narkotyków, za co grozi kara do 10 lat więzienia. 

(KWP w Łodzi / mg)

Powrót na górę strony