Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zabezpieczyli 1,5 kilograma marihuany i nielegalne anaboliki

Data publikacji 10.10.2014

W mieszkaniu 28-latka policjanci z Krapkowic zabezpieczyli 1,5 kilograma marihuany, nielegalne anaboliki oraz amfetaminę. Kryminalni w jednym z pomieszczeń znaleźli również krajankę tytoniową bez polskich znaków akcyzy. Mieszkaniec gminy Strzeleczki już usłyszał zarzut. Mężczyzna został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.

Kryminalni z krapkowickiej komendy podejrzewali, że 28-letni mieszkaniec gminy Strzeleczki może mieć związek z przestępczością narkotykową. Kilka dni temu weszli do jego mieszkania.

Podczas przeszukania, w jednym z pomieszczeń policjanci znaleźli kilka worków z suszem roślinnym. Po wstępnym badaniu okazało się, że w workach znajduje się marihuana. W mieszkaniu śledczy zabezpieczyli również amfetaminę, nielegalne anaboliki, krajankę tytoniową bez polskich znaków akcyzy oraz ponad 4 tys. złotych.

Znalezione w mieszkaniu 28-latka nielegalne substancje zostały zabezpieczone procesowo i przewiezione do komendy. Pracujący nad sprawą kryminalni ustalili, że mężczyzna miał w mieszkaniu około 1,5 kilograma marihuany, kilka gramów amfetaminy, ponad 9 kilogramów nielegalnej krajanki tytoniowej oraz kilkanaście ampułek anabolików.

28-latek po zatrzymaniu usłyszał zarzuty posiadania znacznej ilości narkotyków. Na wniosek prokuratury, sąd tymczasowo aresztował go na 3 miesiące. Może mu grozić do 5 lat więzienia.

(KWP w Opolu / mg)

 

Powrót na górę strony