Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci przechwycili 120 tys. porcji amfetaminy i marihuany

Data publikacji 10.10.2014

Nawet do 12 lat pozbawienia wolności może grozić mężczyźnie i kobiecie, ustalonym i zatrzymanym przez wrocławskich policjantów, a podejrzanym o posiadanie znacznych ilości narkotyków oraz handel nimi. Funkcjonariusze zlikwidowali też magazyn narkotykowy i przechwycili środki odurzające, z których można było uzyskać blisko 120 tys. porcji handlowych o wartości ponad 350 tys. złotych.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu, w wyniku działań operacyjnych ukierunkowanych na zwalczanie przestępczości narkotykowej, ustalili i zatrzymali mężczyznę oraz kobietę, podejrzanych o posiadanie znacznych ilości narkotyków oraz handel nimi. Podejrzani to 39-letni mężczyzna i 37-letnia kobieta. Oboje trafili do policyjnego aresztu.

Do zatrzymania doszło po tym, jak funkcjonariusze wpadli na ślad magazynu narkotyków, który znajdował się w jednej z wynajmowanych piwnic budynku mieszkalnego na wrocławskich Krzykach. Policjanci znaleźli tam ukryte w metalowej, zamkniętej szafie worki z amfetaminą i marihuaną.

Kolejne narkotyki policjanci znaleźli w mieszkaniu wynajmowanym przez osoby podejrzewane o ten przestępczy proceder. Zabezpieczono tam też wagi elektroniczne do porcjowania środków odurzających, woreczki foliowe do ich pakowania oraz pieniądze pochodzące ze sprzedaży narkotyków. Funkcjonariusze przechwycili środki odurzające, z których można było uzyskać blisko 120 tys. porcji handlowych o wartości ponad 350 tys. złotych.

Zatrzymani, za przestępstwa narkotykowe będą teraz odpowiadać przed sądem. Za posiadanie znacznych ilości środków odurzających oraz handel nimi, może grozić im kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności. Obecnie policjanci w dalszym ciągu wyjaśniają wszystkie okoliczności tej sprawy, w tym skąd zatrzymani mieli narkotyki i gdzie one dalej trafiały.

(KWP we Wrocławiu / mj)

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 6.22 MB)

Powrót na górę strony