Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany podejrzewany o przywłaszczenie pojazdów na ponad 200 tys. zł

Data publikacji 10.10.2014

Policjanci z wydziału kryminalnego w Otwocku zatrzymali 28-latka podejrzewanego o przywłaszczenie pojazdów na łączną kwotę ponad 200 tysięcy złotych. Funkcjonariusze, dzięki pracy operacyjnej odzyskali już kilka pojazdów. Sprawa ma charakter rozwojowy, mundurowi nie wykluczają kolejnych zatrzymań w tej sprawie.

Do policyjnej celi trafił 28-letni mieszkaniec Otwocka. Mężczyzna był poszukiwany przez otwockich kryminalnych w związku z prowadzonymi sprawami, które dotyczyły przywłaszczeń samochodów. Z policyjnych wstępnych ustaleń wynika, że poszkodowane zostały zarówno osoby prywatne, jak i towarzystwa leasingowe. Ponadto zatrzymany może mieć związek z kradzieżami samochodów.

W jednym z wynajmowanych przez niego garaży kryminalni odnaleźli skradzioną na terenie Niemiec toyotę prius. Wczoraj, dzięki współpracy z policjantami z Komendy Powiatowej Policji w Siemiatyczach, odnaleziono także dwa pojazdy: toyotę verso i renault typu laweta, które zostały przywłaszczone od jednego z towarzystw leasingowych we Wrocławiu.

Niemal w tym samym czasie otwoccy kryminalni w jednym z warsztatów samochodowych położonych na terenie gminy Józefów, ujawnili kolejną przywłaszczoną przez zatrzymanego lawetę. Mimo fałszywych tablic rejestracyjnych policjanci nie mieli wątpliwości, że odnaleźli kolejny poszukiwany pojazd.

Sprawa ma charakter rozwojowy, kryminalni nie wykluczają w tej sprawie kolejnych zatrzymań. Przestępstwo przywłaszczenia zagrożone jest 5-letnią karą pozbawienia wolności.

(KSP / mj)

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 6.73 MB)

Powrót na górę strony