Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Posiadał kilka jednostek broni

Data publikacji 10.10.2014

Policjanci zatrzymali mężczyznę, który w swoim plecaku miał kilka jednostek broni i kilkadziesiąt sztuk amunicji. Pasjonatowi militariów za nielegalne posiadanie broni palnej grozi kara do ośmiu lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło 3 października 2014 roku. Dyżurny międzyrzeckiej jednostki został poinformowany o tym, że najprawdopodobniej jeden z mieszkańców Trójmiasta, przebywający na terenie Skwierzyny, chce popełnić samobójstwo. Do miejsca zamieszkania natychmiast zostali skierowani policjanci, jednak na miejscu nie zastali wskazanej osoby. Z uwagi na zagrożenie życia i zdrowia, należało działać szybko. Policjanci zaczęli szukać mężczyzny na terenie Skwierzyny. Na torowisku zauważyli idącego  mężczyznę, odpowiadającego rysopisowi podanemu w zgłoszeniu. Po sprawdzeniu jego danych, okazało się, że jest mężczyzną, którego szukali. 58-latek był zdenerwowany, twierdził, że nic mu nie jest, nie potrzebuje pomocy i nie ma myśli samobójczych. Podczas sprawdzania jego plecaka, okazało się, że ma przy sobie cztery pistolety pochodzące z początków XX wieku oraz kilkadziesiąt sztuk amunicji.
 
Mężczyzna został zatrzymany, a broń zabezpieczona do badań. Po wstępnym sprawdzeniu broni, wszystko wskazuje na to, że jest ona sprawna i można z niej strzelać. Podczas ustaleń, okazało się, że zatrzymany to pasjonat  militariów, które zbiera w celach kolekcjonerskich. Na pytanie, dlaczego chodzi z bronią w plecaku, poinformował policjantów, że chciał się nią pochwalić swojemu znajomemu.

Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Międzyrzeczu. Za posiadanie broni bez wymaganego zezwolenia kodeks karny przewiduje karę do ośmiu lat pozbawienia wolności.

(KWP w Gorzowie Wlkp. / mj)

Powrót na górę strony