Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani za produkcję i handel narkotykami

Data publikacji 10.10.2014

Zarzuty posiadania, handlu środkami odurzającymi oraz pomocnictwa przy przetwarzaniu narkotyków usłyszały 3 osoby ustalone i zatrzymane prze policjantów z powiatu Dzierżoniowskiego. W wyniku przeprowadzonej realizacji funkcjonariusze zlikwidowali nielegalną uprawę konopi i przechwycili łącznie ponad 4,2 tys. porcji marihuany oraz amfetaminy. Organizator tego przestępczego procederu został już tymczasowo aresztowany przez sąd na 3 miesiące.

Policjanci z dzierżoniowskiej komendy powiatowej wpadli na trop osób podejrzewanych o przestępstwa narkotykowe. W tej sprawie zatrzymano 3 osoby. Podejrzani to dwaj mężczyźni w wieku 20 i 30 lat oraz 20-letnia kobieta, mieszkańcy miejscowości położonych w powiecie dzierżoniowskim i wrocławskim.

W wyniku przeprowadzonej realizacji funkcjonariusze zlikwidowali nielegalną uprawę konopi - zabezpieczono kilkanaście rosnących lub suszących się już krzewów i przechwycono łącznie ponad 4,2 tys. porcji marihuany oraz amfetaminy. Policjanci znaleźli także wagę elektroniczną do porcjowania środków odurzających i zabezpieczyli komputer przenośny, telefony komórkowe oraz gotówkę - 50 tys. złotych, pochodzącą najprawdopodobniej z handlu środkami odurzającymi.

Uprawa konopi zorganizowana była w specjalnie przystosowanych pomieszczeniach mieszkalnych, wynajmowanych przez jednego z zatrzymanych. Pomieszczenia były wyposażone m.in. w lampy, wiatraki i system zraszania. Część zabezpieczonych narkotyków ukryta była w zakopanych słojach. Zatrzymani usłyszeli już zarzuty posiadania, handlu środkami odurzającymi oraz pomocnictwa przy przetwarzaniu narkotyków.

Wobec 30-latka, organizatora tego przestępczego procederu, sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące. Wobec pozostałych zatrzymanych prokuratura zastosowała dozór policyjny. Sprawa ma charakter rozwojowy. Policjanci nie wykluczają kolejnych zatrzymań. W toku postępowania śledczy sprawdzają również, jaka była skala udzielania narkotyków.

Za posiadanie środków odurzających grozi kara do 3, a gdy przedmiotem przestępstwa jest ich znaczna ilość, nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Handel narkotykami zagrożony jest karą do 8 lat, a gdy w grę wchodzi ich znaczna ilość nawet do 12 lat pozbawienia wolności. Natomiast za nielegalną uprawę konopi grozi do 3, a gdy może ona dostarczyć znaczną ilość narkotyków, nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / mg)

 

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 5.52 MB)

Powrót na górę strony