Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nagrody dla stołecznych policjantów

Data publikacji 10.10.2014

Komendant Stołeczny Policji insp. Michał Domaradzki w imieniu własnym oraz Komendanta Głównego Policji gen. insp. Marka Działoszyńskiego wręczył wyróżniającym się policjantom oraz pracownikom Policji nagrody za wyjątkową skuteczność i profesjonalizm w realizacji zadań służbowych. Uroczystość wręczenia nagród odbyła się przed dzisiejszą odprawą kadry kierowniczej Komendy Stołecznej Policji w Pałacu Mostowskich.

– Dla każdego przełożonego możliwość wyróżnienia i nagrodzenia swoich współpracowników jest chwilą szczególnie miłą – powiedział komendant stołeczny insp. Michał Domaradzki. – Dziękuję Wam za codzienną służbę, ponadprzeciętne wyniki oraz skuteczność. Wasza godna naśladowania postawa buduje dobry wizerunek Policji w oczach ludzi i świadczy o profesjonalizmie. Nagrody zostały przyznane za różne osiągnięcia: rozbicie grupy przestępczej działającej metodą „na wnuczka”, za świetną pracę policyjnych wywiadowców w sprawach dot. kradzieży kieszonkowych, za ratowanie życia ludzkiego, za działania profilaktyczne. Odmienne kategorie tych wyróżnień pokazują, jak złożony jest zakres spraw prowadzonych przez Policję i, jak wysoki jest stopień ich realizacji – dodał komendant.

Komendant Stołeczny Policji wręczył nagrody przyznane przez Komendanta Głównego Policji gen. insp. Marka Działoszyńskiego za: wzorowe wykonywanie zadań w ramach międzynarodowego projektu Bezpieczny sezon letni, za wzorową pracę sztabu dowódcy operacji policyjnej podczas zabezpieczania Mistrzostw Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn 2014 oraz za przygotowania i przeprowadzenie ćwiczeń Wzmocnienie 14.

Komendant Stołeczny Policji insp. Michał Domaradzki przyznał nagrody za: interwencję policjanta poza służbą zakończoną zatrzymaniem osoby poszukiwanej, dwóm policjantom Oddziału Prewencji Policji za uratowanie tonących dzieci, policjantom Wydziału Wywiadowczo-Patrolowego za przeciwdziałanie przestępczości pospolitej i zatrzymanie sprawców brutalnego rozboju na grupie nieletnich oraz wywiadowcom przeciwdziałającym kradzieżom kieszonkowym na targowiskach i w środkach komunikacji miejskiej.

Wyróżnienie otrzymali również funkcjonariusze Komendy Rejonowej Policji Warszawa II za rozbicie grupy działającej metodą „na wnuczka”. Za skuteczność w zwalczaniu przestępczości samochodowej nagrodzono policjantów Komendy Powiatowej Policji w Piasecznie, natomiast za skuteczność w uzyskiwaniu dowodów wyłudzenia kredytów oraz zabezpieczeniu korzyści uzyskanych z przestępstwa – policjantów Wydziału ds. Odzyskiwania Mienia.

Nagrody otrzymali finaliści Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Dzielnicowych „Dzielnicowy Roku”: st. sierż. Marcin Ostrowski z KPP w Piasecznie, asp. Marek Tęgowski z KPP w Grodzisku Mazowieckim oraz asp. Jarosław Knąbera z KPP w Pruszkowie, a także finaliści Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Prewencji Turnieju Par Patrolowych „Patrol Roku”:

– mł. asp. Paweł Woźniak i sierż. Paweł Maciak z KRP IV,
– st. sierż. Janusz Czajkowski i st. post. Marcin Załuga z Komisariatu Kolejowego Policji,
– sierż. Paweł Alwas i sierż. Adam Muchyński z  KPP w Mińsku Mazowieckim.

(KSP / mg)

Powrót na górę strony