Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Porozumienie między wielkopolską Policją a Wojskiem

Data publikacji 10.10.2014

Wielkopolski Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu insp. Rafał Batkowski i Dowódca 31. Bazy Lotnictwa Taktycznego Poznań – Krzesiny płk dypl. pil. Jacek Pszczoła podpisali porozumienie w sprawie współpracy w zakresie szkolenia zawodowego Policji i Wojska. Policjanci i żołnierze będą wspólnie ćwiczyć i dbać o kondycję fizyczną.

Jednym z podstawowych wymogów stawianych kandydatom do służby w Policji lub Wojsku jest doskonałe zdrowie i sprawność fizyczna. Charakter działań tych formacji wymaga, by mundurowi poruszali się sprawnie, odznaczali się dobrą kondycją i wytrzymałością. Policjanci i żołnierze muszą także wykazać się znajomością technik obezwładniania przeciwnika.

Dzięki podpisanemu 10 października br. w Krzesinach porozumieniu policjanci i żołnierze będą mogli wzajemnie się wspomagać w zakresie takiego szkolenia. Chodzi o udostępnienie obiektów, wymianę doświadczeń, wspólne ćwiczenia czy też współzawodnictwo. Każde takie szkolenie to okazja do podniesienia umiejętności policjantów i żołnierzy.

(KWP w Poznaniu / mw)

Powrót na górę strony