Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Mężczyzna podający się za policjanta i grupa oszustów zatrzymani

Data publikacji 10.10.2014

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Nowym Tomyślu i Komendy Wojewódzkiej w Poznaniu zatrzymali pięciu mężczyzn, którzy podstępem usiłowali wyłudzić znaczną sumę pieniędzy. Jeden z podejrzanych został zatrzymany w chwili próby przejęcia pieniędzy. W ciągu kilku następnych godzin w ręce stróżów prawa wpadli pozostali członkowie grupy przestępczej. Grozi im kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Kilka dni temu do pewnego mieszkańca powiatu nowotomyskiego zgłosił się mężczyzna, który podając się za policjanta zaoferował mu pomoc w sprawie karnej. Pokrzywdzony występował w niej jako strona. Rzekomy policjant zaproponował, że za odpowiednią sumę pieniędzy ( nie mniej niż 500 tys. zł) doprowadzi do umorzenia sprawy. Szantażowany zgodził się i umówił z oferentem na przekazanie pieniędzy.

Po wyjściu rzekomego funkcjonariusza pokrzywdzony natychmiast skontaktował się z Policją. Jak się okazało, oferent nie był wcale funkcjonariuszem. Kryminalni przygotowali zasadzkę i kiedy kilka dni później oszust przyjechał po pieniądze, został zatrzymany. Tego samego dnia w policyjnym areszcie znaleźli się jeszcze pozostali członkowie grupy.

Zatrzymani mężczyźni to mieszkańcy woj. wielkopolskiego, zachodniopomorskiego i kujawsko-pomorskiego w wieku od 34 do 61 lat. Byli oni już notowani za przestępstwa kryminalne. Wszyscy usłyszeli zarzuty oszustwa. Grozi im kara do 8 lat więzienia.

Sprawa ma wiele wątków i może obejmować inne przestępcze czyny. Policjanci wspólnie z prokuratorami z Nowego Tomyśla drobiazgowo badają wszystkie pojawiające się informacje.

(KWP w Poznaniu / mw)

Powrót na górę strony