Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt dla sprawcy wybuchu butli z gazem

Data publikacji 11.10.2014

Sąd w Chorzowie tymczasowo aresztował 26-latka, który spowodował wybuch butli z gazem. Mężczyzna odkręcając zawór, usiłował popełnić samobójstwo. Za sprowadzenie zdarzenia zagrażającego życiu i zdrowiu wielu osób, grozi mu do 10 lat więzienia.

W miniony poniedziałek, tuż po północy, dyżurny chorzowskiej komendy otrzymał informację, że w mieszkaniu na trzecim piętrze kamienicy mieszczącej się przy ul. Emilii Plater doszło do wybuchu butli z gazem. Służby ratownicze ewakuowały mieszkańców posesji.

Policjanci ustalili, że za eksplozję odpowiedzialny jest 26-letni chorzowianin, który odkręcając zawór butli i powodując wybuch chciał popełnić samobójstwo. Na szczęście ani on, ani nikt inny nie ucierpiał. 26-latek trafił do szpitala na obserwację psychiatryczną, gdzie cały czas był pilnowany przez policjantów. Już wcześniej podejmował on próby samobójcze oraz był zatrzymywany za znęcanie się nad konkubiną i dzieckiem.

Mężczyzna usłyszał zarzut sprowadzenia zdarzenia zagrażającego życiu lub zdrowiu wielu osób poprzez eksplozję materiałów łatwopalnych. Za przestępstwo to grozi mu kara nawet 10 lat więzienia. Na wniosek śledczych i prokuratora, chorzowski sąd tymczasowo aresztował mężczyznę.

(KWP w Katowicach / mw)

Powrót na górę strony