Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policyjne zabezpieczenie meczu Polska - Niemcy

Data publikacji 12.10.2014

Wczoraj wieczorem policjanci prewencji, ruchu drogowego oraz służb kryminalnych zabezpieczali mecz reprezentacji Polski i Niemiec. Spotkanie odbyło się na Stadionie Narodowym. Policjanci odnotowali kilka incydentów związanych z naruszeniem przepisów Ustawy o Bezpieczeństwie Imprez Masowych. Funkcjonariusze zatrzymali 9 osób, z których 4 będą doprowadzone do sądów w ramach trybu przyspieszonego.

Podobnie, jak podczas zabezpieczenia wielu poprzednich meczów  tak i tym razem funkcjonariusze ruchu drogowego dbali o bezpieczeństwo w rejonie stadionu i na drogach dojazdowych. Wskazywali kierowcom, którzy przyjechali własnymi pojazdami dojazd na wyznaczone parkingi, a po zakończonym meczu umożliwiali im płynny wyjazd.

Z kolei policjanci prewencji i służb kryminalnych pilnowali by nie doszło do zakłóceń porządku, reagowali na wszystkie zgłoszenia oraz pomagali kibicom bezpiecznie i bez przeszkód wrócić do domów. Podczas trwania meczu działał specjalnie powołany sztab, który koordynował policyjne działania związane z zabezpieczeniem imprezy sportowej. To tam spływały meldunki od dowódców poszczególnych podoperacji, tutaj również na bieżąco analizowane były wszystkie informacje i podejmowane decyzje.

Podczas meczu doszlo do kilku incydentów związnych ze złamaniem przepisów Ustawy o Bezpieczeństwie Imprez Masowych. Policjanci zatrzymali w sumie 9 osob, z których 4, po zgromadzeniu wszystkich materiałów, zostaną doprowadzone do sądów w ramach trybu przyspieszonego.

KSP / ik

Powrót na górę strony