Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Białostoccy funkcjonariusze przejęli transport kokainy i zlikwidowali magazyn z nielegalnym tytoniem

Data publikacji 13.10.2014

W wyniku współdziałania białostockich policjantów i funkcjonariuszy służby celnej zatrzymanych zostało trzech białostoczan podejrzanych o udział w obrocie znacznymi ilościami narkotyków. Mundurowi zabezpieczyli przeszło 150 g kokainy o wartości około 50 tys. zł oraz 200 kg nielegalnego tytoniu. Zatrzymani mężczyźni decyzją sądu zostali już tymczasowo aresztowani na 3 miesiące.

Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku wspólnie z kryminalnymi z Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku i funkcjonariuszami Służby Celnej w pobliżu Zambrowa na drodze krajowej nr 8 zatrzymali do kontroli peugeota i forda. Z ustaleń mundurowych wynikało bowiem, że tymi samochodami mogą być przewożone narkotyki. W trakcie kontroli wykorzystany został pies służbowy wytresowany do wykrywania środków odurzających, który potwierdził podejrzenia funkcjonariuszy. W wyniku przeszukania 52-letniego białostoczanina, który kierował pierwszym z zatrzymanych aut mundurowi odnaleźli torebkę z białym proszkiem, którą mężczyzna schował w bieliźnie. Okazało się, że była to kokaina o wadze blisko 100 gramów. Podróżujący drugim samochodem 36-letni białostoczanin także posiadał narkotyki. Również on – jak się okazało - ukrył je w bieliźnie. W tym przypadku była to kokaina o wadze przeszło 53 gramów. 36-latek i podróżujący z nim rówieśnik zostali zatrzymani. Cała trójka trafiła do policyjnego aresztu.

W trakcie przeszukania garażu wynajmowanego przez 36-letniego - trzeciego z zatrzymanych mężczyzn, współdziałający funkcjonariusze odnaleźli w wynajmowanym przez niego na osiedlu Bema garażu 8 worków. W każdym z nich było po 25 kilogramów nielegalnego tytoniu. Na miejscu zabezpieczone zostały również opakowania do produkcji wyrobów tytoniowych i znaczne ilości sprzętu do uprawy marihuany w postaci lamp, namiotu, rur wentylacyjnych, naczyń, nawozów, zegarów i odpowiedniego okablowania. W sumie mundurowi zabezpieczyli ponad 150 gramów kokainy o czarnorynkowej wartości około 50 tysięcy złotych oraz 200 kg nielegalnej krajanki tytoniowej wartości kilkudziesięciu tysięcy złotych.

Wszyscy trzej zatrzymani mężczyźni podejrzewani o udział w obrocie znacznymi ilościami kokainy zostali wczoraj doprowadzeni do Sądu Rejonowego w Białymstoku, który zadecydował o ich tymczasowym aresztowaniu na 3 miesiące. Teraz prowadzący w tej sprawie postępowanie funkcjonariusze Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową szczegółowo wyjaśniają skąd pochodził nielegalny towar oraz kto miał być jego finalnym odbiorcą. Sprawa ma charakter rozwojowy.

(KWP w Białymstoku / mj)

Powrót na górę strony