Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wycieńczony mężczyzna po pościgu oddał się w ręce Policji

Data publikacji 13.10.2014

Policjanci z katowickiej samochodówki zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież audi A6. Pościg samochodowy przerodził się w pieszą ucieczkę. Wycieńczony biegiem złodziej ostatecznie zatrzymał się, padł na kolana i oddał w ręce ścigających go funkcjonariuszy. Jak się okazało, zatrzymany poszukiwany był 2 listami gończymi. Trafił tymczasowo do aresztu.

Sprawa zaczęła się wieczorem na ulicy Małej w Katowicach. Oficer dyżurny odebrał anonimowe zgłoszenie, że na okolicznym parkingu dwaj mężczyźni w kominiarkach kradną auto. Na miejsce natychmiast udali się policjanci z wydziału do walki z przestępczością samochodową. Na ulicy Gościnnej, minęły ich dwa auta. Policjanci ruszyli za nimi w pościg. Żaden z kierowców nie reagował na sygnały wzywające do zatrzymania się. Po przejechaniu kilkunastu kilometrów wozy się rozdzieliły. Policjanci pojechali za audi A6. Jego kierowca, uciekając, złamał wszystkie przepisy ruchu drogowego. Szalony pościg zakończył się w Chorzowie przed jedną z baz transportowych. Kierowca audi porzucił tam auto i zaczął uciekać pieszo. Po kilku minutach biegu padł na kolana, obrócił się w stronę goniących go kryminalnych i podniósł ręce do góry. Nie mógł złapać tchu.

Mężczyzna, jak się okazało, był poszukiwany trzema listami gończymi. W przeszłości był już karany za podobne przestępstwa. Audi, którym uciekał, zostało skradzione z ulicy Małej. W środku znaleziono dwie kominiarki.

Zatrzymany został tymczasowo aresztowany. Policjanci szukają jego wspólnika, który uciekł drugim autem.

(KWP w Ktaowicach / mw)

Powrót na górę strony