Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

50 mln strat Skarbu Państwa - Artur W. zatrzymany przez CBŚP

Data publikacji 14.10.2014

Policjanci z Centralnego Biura Śledczego Policji zatrzymali poszukiwanego Europejskim Nakazem Aresztowania 36-letniego Artura W. Mężczyzna ma na swoim koncie udział w międzynarodowej zorganizowanej grupie przestępczej, pranie brudnych pieniędzy i przestępstwa podatkowe. Śledztwo w tej sprawie prowadzi delegatura ABW w Opolu.

Policjanci Centralnego Biura Śledczego Policji wspólnie z funkcjonariuszami ABW prowadzili sprawę dotyczącą 36-letniego Artura W. Mężczyzna jest podejrzewany o udział w międzynarodowej zorganizowanej grupie przestępczej, pranie brudnych pieniędzy oraz przestępstwa podatkowe, które uszczupliły należności Skarbu Państwa w zakresie podatku od towarów i usług w kwocie około 50 milionów złotych.

36-latek zdając sobie sprawę z tego, że jest na celowniku wymiaru sprawiedliwości postanowił się ukrywać. W połowie stycznia tego roku dosłownie zapadł się pod ziemię. Policjanci CBŚP i funkcjonariusze ABW nie odpuścili i skrupulatnie sprawdzali każdy sygnał dotyczący mężczyzny. Prokuratura Okręgowa w Katowicach wystawiła za nim Europejski Nakaz Aresztowania.

Wszystkie materiały zgromadzone w tej sprawie wskazywały na to, że Artur W. przebywa na terenie Czech i jest częstym bywalcem kasyn na terenie Ostrawy. Dzięki sprawie przeprowadzonym działaniom 36-latek został zatrzymany właśnie na terenie jednego z nich. Mężczyzna był całkowicie zaskoczony. Artur W. teraz stanie przed sądem.

(CBŚP / mw)

Powrót na górę strony