Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Mażeństwo odpowie za uprawę konopi

Data publikacji 16.10.2014

Policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Narkotykową KWP zs. w Radomiu zatrzymali małżeństwo i zlikwidowali prowadzoną przez nich plantację marihuany. Obydwoje usłyszeli już zarzuty uprawy znacznej ilości konopi indyjskich. Mężczyzna decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące, natomiast wobec kobiety zastosowano dozór policyjny. Grozi kara pozbawienia wolności nawet do lat 8.

Z ustaleń policjantów z Wydziału dw. z Przestępczością Narkotykową KWP zs. w Radomiu wynikało, że w jednej z miejscowości w powiecie płockim może znajdować się nielegalna plantacja konopi. Przypuszczenia mundurowych się potwierdziły, gdy w trakcie przeszukania posesji, w piwnicy budynku gospodarczego, odkryli zakamuflowaną plantację. W pomieszczeniu wyposażonym między innymi w specjalistyczne lampy sodowe, urządzenia nawadniające i mierzące kwasowość gleby, funkcjonariusze zabezpieczyli blisko 100 krzewów konopi w różnym stadium rozwoju.

Badania tylko potwierdziły, że zabezpieczone krzewy to nielegalna odmiana konopi indyjskich, z których można było uzyskać 2,5 kg suszu o czarnorynkowej wartości 115 tys. zł.

W związku z tą sprawą policjanci zatrzymali 37-letniego mężczyznę i jego żonę. Małżeństwo usłyszało zarzut uprawy znacznej ilości konopi indyjskich. Wczoraj zostali doprowadzeni do sądu. Wobec 37-latka sąd zastosował trzymiesięczny areszt, kobieta została objęta dozorem policyjnym.

Zatrzymanym, zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii, grozi kara pozbawienia wolności nawet do lat 8.

(KWP w Radomiu / mw)

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 8.05 MB)

Powrót na górę strony