Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Mężczyzna podejrzewany o zniszczenie muralu, zatrzymany przez wrocławskich policjantów

Data publikacji 16.10.2014

Wrocławscy policjanci ustalili i zatrzymali młodego mężczyznę podejrzewanego o zniszczenie muralu, umieszczonego na elewacji jednego z budynków. Sprawca, zamalował mural, nanosząc na niego m.in. treści nawołujące do nienawiści na tle różnic narodowościowych i etnicznych. Zatrzymany trafił do policyjnego aresztu.

Do zatrzymania 18-letniego mieszkańca Wrocławia podejrzewanego o zamalowanie muralu umieszczonego na elewacji jednego z budynków na wrocławskim Ołbinie doszło wczoraj, w godzinach wieczornych, w jego miejscu zamieszkania. Mody człowiek zniszczył mural nanosząc na niego m.in. treści nawołujące do nienawiści na tle różnic narodowościowych i etnicznych. Zatrzymany był już wielokrotnie notowany za różnego rodzaju przestępstwa, w tym m.in. udział w bójce i pobiciu oraz uszkodzenie mienia na szkodę jednej z wrocławskich redakcji prasowych.

Obecnie funkcjonariusze z Komisariatu Policji Wrocław - Ołbin wyjaśniają wszystkie okoliczności tej sprawy. W świetle kodeksu karnego nawoływanie do nienawiści na tle różnic narodowościowych, etnicznych, rasowych zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności, a za zniszczenie mienia grozi kara pozbawienia wolności do lat 5.

Policjanci sprawdzają też, czy mężczyzna ma na swoim koncie jeszcze inne tego typu czyny.

(KWP we Wrocławiu / mw)

Powrót na górę strony