Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Poszukiwany listami gończymi handlował narkotykami

Data publikacji 16.10.2014

Kryminalni z Dąbia zatrzymali 27- letniego mieszkańca Szczecina, u którego w mieszkaniu zabezpieczyli blisko pół kilograma narkotyków oraz sprzęt służący do ważenia i porcjowania środków odurzających. Ponadto mężczyzna ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości i wydane były za nim dwa listy gończe. Mieszkaniec Szczecina ma do odbycia ponad 7 miesięcy kary pozbawienia wolności.

Kryminalni z Dąbia na podstawie zebranych przez siebie informacji ustalili mieszkańca Prawobrzeża, którego podejrzewali o handel narkotykami.Funkcjonariusze wytypowali miejsce pobytu 27 – latka i przeszukali
pomieszczenia, które zajmował. W trakcie przeszukania policjanci znaleźli i zabezpieczyli marihuanę i amfetaminę, woreczki foliowe z zapięciem strunowym, wagę i młynek służące do ważenia i porcjowania środków odurzających.Jak się okazało po zważeniu  - było to blisko pół kilograma narkotyków.

Kryminalni sprawdzając dane podejrzewanego w policyjnych systemach ustalili, że jest on poszukiwany dwoma listami gończymi i uchyla  się przed odbyciem kary pozbawienia wolności. 27 – letni mieszkaniec Szczecina został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu.

Po zebraniu materiału dowodowego funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Dąbiu postawili mężczyźnie łącznie 17 zarzutów z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii m.in. posiadania znacznej ilości środków odurzających, udzielania i handlu narkotykami.

Za popełnione przestępstwa zatrzymanemu 27 - latkowi grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Dziś Komendant Komisariatu Policji Szczecin Dąbie wystąpił do Prokuratury z wnioskiem o zastosowanie wobec zatrzymanego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Decyzją sądu mężczyzna trafił już za kratki na trzy miesiące.

(KWP w Szczecinie / mw)

Powrót na górę strony