Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nowe rumaki w chorzowskim zespole konnym

Data publikacji 16.10.2014

W szeregi chorzowskiej policyjnej drużyny konnej wstąpili dwaj nowi funkcjonariusze. Smyczek i Toszek - to piękne wierzchowce rasy wielkopolskiej z pochodzeniem trakeńskim. Niebawem rozpoczną szkolenie mające na celu przygotowanie ich do atestacji I stopnia.

Od kilku dni dwa konie - Toszek i Smyczek wzmocniły Zespół Konny Komendy Miejskiej Policji w Chorzowie. Pięcioletnie wierzchowce są rasy wielkopolskiej z pochodzeniem trakeńskim. Ich zakup był możliwy dzięki wsparciu chorzowskiego Urzędu Miasta.

Przygotowanie nowych koni do wykonywania zadań przewidzianych dla patroli konnych to niełatwe zadanie nie tylko dla jeźdźca, ale przede wszystkim dla czworonoga. Podczas szkoleń zwierząta oswajają się z ogniem, hałasem i innymi nietypowymi sytuacjami, z którymi mogą mieć do czynienia podczas służby. Podczas ćwiczeń uczą się ufać jeźdźcom i budują swoją pewność siebie, co pozwoli im w przyszłości uzyskać poziom wyszkolenia, jaki już ma pozostałych 5 rumaków z chorzowskiego zespołu konnego.

Mieszkańcy Chorzowa niebawem będą mogli spotkać Smyczka i Toszka w Parku Śląskim, ponieważ konie będą uczestniczyć również w patrolach szkoleniowych.

(KWP w Katowicach / mw)

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 9.04 MB)

Powrót na górę strony