Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany za wykorzystanie seksualne 14-letniej dziewczynki

Data publikacji 17.10.2014

Policjanci z Zespołu Poszukiwań Celowych Wydziału Kryminalnego KWP w Katowicach zatrzymali 28-letniego mieszkańca Zabrza. Poszukiwany listem gończym mężczyzna jest podejrzany o obcowanie płciowe z 14-letnią dziewczynką. Grozi mu za to do 12 lat więzienia.

W maju ubiegłego roku policjanci z Zabrza zostali powiadomieni o wykorzystaniu seksualnym 14-letniej dziewczynki. Ustalono, że przestępstwa tego dopuścił się 28-letni mieszkaniec tego miasta. Wiedząc, że jest poszukiwany, ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości. Dlatego też wydany za nim został list gończy. Na początku października tego roku sprawą zajęli się policjanci z Zespołu Poszukiwań Celowych Wydziału Kryminalnego KWP w Katowicach. Funkcjonariusze wpadli na trop poszukiwanego i wczoraj zatrzymali go w jednym z mieszkań w dzielnicy Zabrza – Makoszowy.

Mężczyzna został już osadzony w areszcie śledczym, gdzie czeka na zarzuty. Za obcowanie płciowe z osobą poniżej 15 roku życia grozi mu kara nawet 12 lat więzienia. O jego dalszym losie zdecyduje teraz prokurator i sąd.

(KWP w Katowicach /  mw)

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 4.39 MB)

Powrót na górę strony