Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kryminalni zatrzymali fałszywego kuriera

Data publikacji 17.10.2014

Mieszkaniec Grudziądza odpowie za oszustwa na terenie Bydgoszczy i Torunia. 29-latek podawał się za kuriera i przywłaszczał sobie zamówiony przez siebie towar. Został zatrzymany na gorącym uczynku przez kryminalnych z Fordonu. Policjanci udowodnili mu sześć takich przestępstw. Może mu grozić do 8 lat więzienia.

Policjanci z fordońskiego komisariatu zatrzymali 29-latka podejrzanego o oszustwa. Jego metoda polegała na tym, że na jednym z portali internetowych wyszukiwał interesujący go towar, a następnie uzgadniał ze sprzedającymi, że paczkę odbierze za pobraniem pocztowym i wyśle do nich kuriera z wynajętej przez niego firmy. Jak się okazało, tym kurierem był sam kupujący. Mężczyzna posiadał dokumenty i ubiór jednej z ogólnopolskich firm kurierskich, ponieważ kiedyś był ich pracownikiem. Pierwszą informację od pokrzywdzonych policjanci otrzymali 8 października, kiedy sprawca przy ulicy Wyzwolenia przywłaszczył sobie w ten sposób aparat fotograficzny.  

Sprawą zajęli się fordońscy kryminalni, którzy zaczęli namierzać fałszywego kuriera. Już po kilku dniach policjanci na gorącym uczynku zatrzymali mężczyznę. Wpadł, gdy przyjechał po zamówiony towar. Mieszkaniec Grudziądza trafił do policyjnego aresztu. Śledczy z Fordonu na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego udowodnili mu 6 przestępstw związanych z tymi oszustwami. 29-latek działał na terenie Bydgoszczy i Torunia. Jego łupem padał sprzęt elektroniczny. Teraz może mu grozić do 8 lat pozbawienia wolności.  

(KWP w Bydgoszczy / mj)

Powrót na górę strony