Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wielkopolscy policjanci zabezpieczyli kolejne podróbki

Data publikacji 17.10.2014

Policjanci Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu przeprowadzili kolejne działania wymierzone przeciwko nieuczciwym sprzedawcom. Funkcjonariusze zabezpieczyli odzież, akcesoria oraz wyroby jubilerskie z podrobionymi znakami towarowymi. Pokrzywdzonymi w wyniku przestępczego procederu są właściciele luksusowych światowych marek, którzy swoje starty oszacowali na łączną kwotę prawie 450 tysięcy złotych.

Kryminalni z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu uzyskali informację o dwóch miejscach na terenie Poznania, w których oferowane są do sprzedaży podrobione towary – odzież, akcesoria oraz wyroby jubilerskie opatrzone zastrzeżonymi znakami towarowymi słynnych firm odzieżowych i domów mody.

Do przestępczego procederu miało dochodzić na jednym z poznańskich kiermaszy odzieżowych oraz w sklepie jubilerskim. W wyniku kontroli magazynu znajdującego się na terenie kiermaszu policjanci znaleźli ponad 1000 sztuk odzieży: bluzek, koszulek, spodni, butów, a także torebek, pasków i okularów. Policjanci od razu skontaktowali się z producentami luksusowej odzieży, którzy są właścicielami znaków towarowych. Przedstawiciele pokrzywdzonych firm nie mieli żadnych wątpliwości, że odzież i akcesoria są podrobione. Straty wstępnie oszacowano na 350 tysięcy złotych.

W związku ze sprawę policjanci zatrzymali 36-letnią mieszkankę Poznania, której za handel podrobioną odzieżą grozi kara grzywny i do 2 lat pozbawienia wolności.

Taka sama kara grozi 49-letniej właścicielce sklepu z biżuterią, znajdującego się na terenie poznańskich Jeżyc. Kontrola sklepu przeprowadzona przez policjantów wykazała, że kobieta oferowała do sprzedaży wyroby ze złota i srebra, przedstawiające zastrzeżone znaki firmowe. Były to zawieszki, kolczyki, pierścionki i spinki do mankietów, które pomimo iż nie były oryginalne kosztowały nawet po kilkaset złotych. Przedstawiciele pokrzywdzonych firm w tym przypadku starty oszacowali na przeszło 90 tysięcy złotych.

Działania zostały przeprowadzone w ramach ogólnoeuropejskiej akcji „Black Posejdon” ukierunkowanej na zwalczanie przestępczości gospodarczej. Akcja wymierzona jest przeciwko osobom zajmującym się wytwarzaniem, handlem i przemytem podrabianych produktów: alkoholu, papierosów, ubrań, elektroniki, kosmetyków i żywności.

(KWP w Poznaniu / mw)
 

Powrót na górę strony