Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podejrzani o oszustwa „na wnuczka” w rękach dolnośląskiej policji

Data publikacji 17.10.2014

Nawet do 8 lat pozbawienia wolności grozi dwóm mężczyznom zatrzymanym przez dolnośląskich policjantów, podejrzanym o oszustwa na szkodę starszych osób, dokonane metodą na „wnuczka”. Łupem sprawców padło co najmniej 34 tys. złotych. Obaj zatrzymani usłyszeli już w tej sprawie zarzuty. O ich dalszym losie zdecyduje sąd.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Lubaniu i Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, w wyniku wspólnych działań, zatrzymali dwóch mężczyzn, podejrzanych o oszustwa na szkodę starszych osób, dokonane metodą na „wnuczka”. Podejrzani to mężczyźni w wieku 20 i 25 lat, mieszkańcy powiatu jeleniogórskiego i województwa wielkopolskiego. Obaj zatrzymani trafili do policyjnego aresztu.

Jak wynika z ustaleń funkcjonariuszy zajmujących się tą sprawą, mężczyźni mają na swoim koncie co najmniej dwa oszustwa, dokonane na szkodę mieszkańców powiatu lubańskiego. W jednym przypadku oszuści podszywając się pod członka rodziny, wyłudzili pod pretekstem udziału w zdarzeniu drogowym, 20 tys. złotych od 85-letniej kobiety. Drugą z pokrzywdzonych osób jest 66-letnia kobieta, od której sprawcy wyłudzili w podobnych okolicznościach około 14 tys. złotych.

Obaj zatrzymani usłyszeli już w tej sprawie zarzuty. Za czyny, o które są podejrzani, grozi im teraz kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności. O ich dalszym losie zdecyduje sąd. Policjanci w dalszym ciągu wyjaśniają wszystkie okoliczności tej sprawy, w tym czy zatrzymani mają na swoim koncie jeszcze inne tego typu przestępstwa.

(KWP we Wrocławiu / mj)

Powrót na górę strony