Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zabezpieczyli narkotyki o szacowanej wartości 90 tys. zł

Data publikacji 17.10.2014

Oświęcimscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej zatrzymali 43 – letniego mieszkańca Oświęcimia, podejrzanego o nielegalną uprawę konopi indyjskich. Udaremniono w ten sposób wprowadzenie na czarny rynek kilu tysięcy porcji narkotyku.

Policjanci w trakcie podejmowanych czynności ustalili, że 43  – letni mieszkaniec Oświęcimia, na terenie jednej z posesji w gminie Oświęcim, prowadzi nielegalną uprawę konopi indyjskich. Aby przerwać ten nielegalny proceder zatrzymali plantatora w chwili, gdy przyjechał obejrzeć swoje „plony”. Podczas przeszukania posesji na której prowadzona była uprawa, policjanci zabezpieczyli krzewy konopi indyjskich w różnym stadium rozwoju. Kolejne dowody świadczące  o tym, że oświęcimianin przygotowywał się do wprowadzenia na rynek większej ilości marihuany, funkcjonariusze znaleźli podczas przeszukania jego domu na terenie Oświęcimia, gdzie w kilku pomieszczeniach ujawnili suszące się krzaki konopi indyjskich, natomiast w szafkach znaleźli ukryte worki foliowe wypełnione suszem roślinnym, a jeden nasionami konopi indyjskich. Ponadto w mieszkaniu policjanci znaleźli 4 młynki do mielenia suszu i wagę elektroniczną.  

Funkcjonariusze oszacowali, że z zabezpieczonego suszu oraz krzewów konopi indyjskich można było wytworzyć kilka tysięcy porcji narkotyku o szacowanej wartości 90 tysięcy złotych.

Za posiadanie i uprawę konopi indyjskich grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Krakowie / mw)

Powrót na górę strony