Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Skradzione mienie odzyskane

Data publikacji 17.10.2014

Kieleccy policjanci zatrzymali pięciu mężczyzn podejrzanych o dokonanie kilkunastu kradzieży na szkodę jednej z kieleckich kopalni. Podejrzani o ten czyn złożyli wczoraj wyjaśnienia. Teraz grozi im kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Przedwczoraj funkcjonariusze z Wydziału d/w z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Kielcach zatrzymali pięciu mężczyzn. Skuteczna i skrupulatna praca kieleckich policjantów pozwoliła ustalić i zatrzymać sprawców kradzieży mienia na szkodę jednej z firm w tym mieście.

Okazali się nimi mieszkańcy województwa świętokrzyskiego, w wieku od 32 do 46 lat. Podejrzani są oni o to, iż do października bieżącego roku dokonali kilkunastu kradzieży paliwa, kruszywa oraz elektronarzędzi. Policjanci prowadzący sprawę sprawdzają teraz od jakiego czasu mógł trwać ten proceder.

Funkcjonariusze w trakcie przeszukania pomieszczeń mieszkalnych i gospodarczych należących do jednego z mężczyzn, 32-letniego mieszkańca powiatu opatowskiego, znaleźli i zabezpieczyli rzeczy pochodzące z kradzieży w postaci dużej ilości rękawiczek roboczych, smarów, elementów elektrycznych i tarcz szlifierskich. Wszystko o łącznej wartości około 5 tysięcy złotych.

Również w okolicach posesji kolejnego zatrzymanego, 35-letniego mieszkańca powiatu opatowskiego, policjanci ujawnili rzeczy pochodzące z kradzieży. Mundurowi zabezpieczyli tam 80 ton skradzionego kruszywa.

Zatrzymani mężczyźni trafili do policyjnego aresztu. Teraz za liczne kradzieże może im grozić nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Sprawa ma charakter rozwojowy.

(KWP w Kielcach / mj)

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 11.61 MB)

Powrót na górę strony