Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Uprawiał konopie, handlował narkotykami - został zatrzymany

Data publikacji 17.10.2014

Policjanci z Częstochowy zatrzymali 28-letniego mieszkańca województwa łódzkiego, który na dwóch mini polach uprawiał konopie. Mundurowi zabezpieczyli w Piotrkowie Trybunalskim oraz w powiecie pajęczańskim prawie 240 takich roślin. Śledczy ustalili także, że wytworzone prawie 450 działek marihuany zatrzymany mężczyzna udzielił już innej osobie. W trakcie przeszukania domu w Piotrkowie Trybunalskim, policjanci znaleźli kolejne 30 działek tego środka odurzającego.

Policjanci z częstochowskiego wydziału do walki z przestępczością narkotykową zatrzymali 28-letniego mężczyznę, wobec którego istniało podejrzenie, że zajmuje się udzielaniem narkotyków innym osobom. Śledczy ustalili, że kilka dni temu, zatrzymany mężczyzna udzielił prawie 450 działek marihuany mieszkańcowi regionu częstochowskiego. Dalsze czynności mundurowych doprowadziły do jednej z posesji w Piotrkowie Trybunalskim, gdzie mundurowi zabezpieczyli 30 działek marihuany. Ustalono także, że narkotyki pochodziły z "plantacji" podejrzanego.

Zatrzymany prowadził uprawę konopi w lesie niedaleko swojej posesji. W miejscu tym śledczy zabezpieczyli prawie 180 roślin konopi. Dalsze działania pozwoliły na ustalenie, że zatrzymany mężczyzna posiada również drugą plantację, w lesie, w jednej z miejscowości w powiecie pajęczańskim. W miejscu tym mundurowi zabezpieczyli uprawę ponad 60 sztuk konopi.

Zatrzymany mieszkaniec województwa łódzkiego usłyszał zarzuty udzielania znacznej ilości narkotyków, uprawy konopi oraz posiadania znacznej ilości środków odurzających, za co grozi mu kara do 10 lat więzienia. Wczoraj, decyzją prokuratora, mężczyzna został objęty dozorem policyjnym.

(KWP w Katowicach / mw)

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 4.03 MB)

Powrót na górę strony