Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci rozbili grupę zajmującą się kradzieżami

Data publikacji 18.10.2014

Policjanci z Wołomina i Kobyłki zatrzymali 6 osób podejrzewanych m.in. o kradzieże motocykli, skuterów, rowerów. W prowadzonym pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Wołominie śledztwie zarzuty usłyszały 4 osoby. Wartość utraconego mienia oszacowano na ponad 70 tys. złotych.

Policjanci wydziału kryminalnego oraz komisariatu w Kobyłce od dłuższego czasu pracowali nad sprawą związaną z przestępczością przeciwko mieniu. Policjanci, analizując zdarzenia, do jakich dochodziło w Kobyłce, Radzyminie i Wołominie, od maja do września bieżącego roku, postanowili zatrzymać osoby mogące mieć związek m. in. z kradzieżami 6 motocykli, 3 skuterów, 3 rowerów, zagęszczarki gruntu, grzejników oraz łodzi z przyczepką. Wartość wszystkich skradzionych przedmiotów oszacowano na ponad 70 tysięcy złotych.

Policjanci, po zebraniu szczegółowych informacji na temat podejrzewanych osób, jednocześnie wkroczyli do ich mieszkań. Tam zatrzymali 5 osób w wieku od 16 do 31 lat. W trakcie przeszukań ujawnili i zabezpieczyli dwa motocykle, rowery i grzejniki pochodzące z kradzieży z hurtowni hydraulicznej. Grzejniki zostały odzyskane wcześniej niż właściciel stwierdził ich brak. W ręce policjantów wpadło też dwóch 16-latków, z których jeden nabył motocykl pochodzący z przestępstwa, następnie ten sam pojazd sprzedał drugiemu – swojemu rówieśnikowi. Wobec nich funkcjonariusze skierowali materiały do sądu rodzinnego z zarzutami paserstwa.

23-latek, 22-letni Sławomir D. i 31-letni Tomasz J. zostali zatrzymani i trafili do policyjnej celi. Ten pierwszy usłyszał łącznie 13 zarzutów popełnienia przestępstw przeciwko mieniu, po czym zgodnie z postanowieniem sądu trafił do zakładu karnego celem odbycia kary roku pozbawienia wolności za podobne przestępstwa, których dopuścił się w przeszłości. Drugi decyzją prokuratora rejonowego w Wołominie po przedstawieniu 4 zarzutów, w tym kradzieży motocykli i zagęszczarki, został objęty policyjnym dozorem. Trzeciemu z podejrzewanych Tomaszowi J. przedstawiono 8 zarzutów kradzieży mienia.

Policjanci zajmujący się sprawą zatrzymali również 25-letniego Błażeja B. podejrzewanego o nabycie skutera pochodzącego z przestępstwa i współudział w kradzieży łodzi z przyczepką. Mężczyzna usłyszał zarzuty paserstwa i kradzieży mienia.

Sprawa ma charakter rozwojowy, policjanci nie wykluczają kolejnych zatrzymań oraz uzupełnienia i przedstawienia podejrzewanym zarzutów popełnienia przestępstw.

(KSP / mg)

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 3.37 MB)

Powrót na górę strony