Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani włamywacze i zabezpieczona broń palna – akcja kryminalnych i AT

Data publikacji 18.10.2014

Policjanci z Kielc i Jędrzejowa zatrzymali trzech mężczyzn podejrzanych o dokonanie włamania do domu jednorodzinnego na terenie Jędrzejowa. Sprawcy wpadli na gorącym uczynku. Jeden z mężczyzn odpowie również za nielegalne posiadanie broni palnej i amunicji - zabezpieczono m.in. pistolety maszynowe AK 47 i Sterling, broń palną krótką, a także wiele istotnych elementów broni oraz różnego kalibru i rodzaju amunicję.

Śledczy z Kielc od pewnego czasu zajmowali się sprawą, dotyczącą przestępstw przeciwko mieniu na województwa świętokrzyskiego. Ich ustalenia pozwoliły na trafne wytypowanie miejsca, gdzie sprawcy mogli dokonać kolejnego przestępstwa.

Na podstawie własnych ustaleń, wczoraj przed południem, policjanci z Wydziału Kryminalnego i Wydziału Dochodzeniowo Śledczego Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach wspólnie z kryminalnymi z Jędrzejowa zatrzymali trzech mężczyzn,  którzy włamali się do jednego z domów w Jędrzejowie, a następnie usiłowali dokonać kradzieży biżuterii i pieniędzy. W akcję zaangażowani byli również funkcjonariusze Sekcji Antyterrorystycznej z Kielc. Istniało bowiem prawdopodobieństwo, że włamywacze mogą posiadać przy sobie broń palną.

Dynamicznie działania zostały przeprowadzone w taki sposób, że zaskoczeni mężczyźni wpadli w ręce policjantów praktycznie na gorącym uczynku. Dwaj z nich to mieszkańcy powiatu jędrzejowskiego, w wieku 40 i 44 lat. Trzeci z zatrzymanych to 48-latek z woj. małopolskiego.

U tego ostatniego, podczas przeprowadzonego przeszukania w miejscu jego zamieszkania, policjanci z Kielc zabezpieczyli m.in. kilka jednostek broni palnej krótkiej, broń długą pneumatyczną z celownikiem optycznym, a także pistolety maszynowe Sterling i AK 47. Śledczy znaleźli również około 300 sztuk amunicji do broni palnej różnego rodzaju i kalibru. Zabezpieczyli także magazynki do amunicji i wiele elementów składowych broni palnej jak lufy, zamki, kolby.

Z kolei u 40-letniego mieszkańca pow. jędrzejowskiego, w jego miejscu zamieszkania, policjanci znaleźli i zabezpieczyli dużą ilość różnego rodzaju wyrobów jubilerskich – pierścionków, łańcuszków, a także zegarków. Natrafili również na różnego rodzaju elektronarzędzia. Jak podejrzewają śledczy, zabezpieczone mienie może pochodzić z przestępczej działalności.

Wobec zatrzymanych osób policjanci będą wnioskować o zastosowanie środków zapobiegawczych w postaci tymczasowego aresztowania. Nie wykluczają również, że sprawa może mieć charakter rozwojowy Teraz śledczy badają wątki innych podobnych spraw. Podejrzewają, że zatrzymani mężczyźni mogą być odpowiedzialni za inne tego rodzaju przestępstwa.

(KWP w Kielcach / mg)

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 13.57 MB)

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 10.4 MB)

Powrót na górę strony