Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt dla dilera narkotykowego

Data publikacji 18.10.2014

Policjanci z powiatu głogowskiego zatrzymali mężczyznę podejrzanego o posiadanie znacznej ilości narkotyków oraz udzielanie ich innym osobom. W trakcie przeszukania pomieszczeń, w których przebywał podejrzany, funkcjonariusze zabezpieczyli blisko 3 tys. porcji środków odurzających, wagi elektroniczne i inne przedmioty służące do ich dystrybucji. Mężczyzna usłyszał już w tej sprawie zarzuty i decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na okres trzech miesięcy.

Policjanci Wydziału Kryminalnego z Komendy Powiatowej Policji w Głogowie zatrzymali mężczyznę podejrzanego o posiadanie narkotyków i udzielanie ich innym osobom. Zatrzymany to 23-letni mieszkaniec Głogowa.
Do zatrzymania doszło 15 października br. na terenie miasta. Policjanci podczas przeszukania przeprowadzonego w miejscu zatrzymania podejrzanego ujawnili duże ilości narkotyków m.in. 1248 porcji amfetaminy, 1338 porcji marihuany oraz 409 porcji haszyszu. Narkotyki były przygotowywane do dalszej dystrybucji.

Funkcjonariusze zabezpieczyli również wagi elektroniczne oraz inne przedmioty wykorzystywane do tej przestępczej działalności.

Mężczyzna po zatrzymaniu trafił prosto do policyjnego aresztu.

Na bazie zgromadzonych w sprawie materiałów przedstawiono mu już zarzuty posiadania znacznej ilości narkotyków oraz wielokrotnego ich udzielania innym osobom. 23-latek decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na okres trzech miesięcy.

Przypomnijmy, że za posiadanie narkotyków grozi kara do 3, a gdy przedmiotem przestępstwa jest ich znaczna ilość, nawet do 8 lat pozbawienia wolności. Natomiast handel zagrożony jest karą do 8, a gdy w grę wchodzić znaczna ilość środków odurzających, nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

(KWP ww Wrocławiu / mg)

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 2.09 MB)

Powrót na górę strony