Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Przekazanie radiowozów szczecińskim policjantom

Data publikacji 18.10.2014

W Szczecinie odbyło się uroczyste przekazanie policjantom 33 nowych samochodów. Radiowozy trafią do komendy miejskiej. Są to 23 oznakowane kia ceed oraz 10 nieoznakowanych kia venga. Auta są są dynamiczne, wyposażone w szereg nowoczesnych systemów zapewniających policjantom maksymalne bezpieczeństwo i komfort pracy.

Radiowozy zakupione zostały dzięki zaangażowaniu i wsparciu władz samorządowych miasta Szczecina, które w połowie finansowały przedsięwzięcie. Pozostała część pochodziła z budżetu Policji. Koszt radiowozu oznakowanego
to około 63 tysięcy złotych, natomiast nieoznakowanego to około 53 tysiące. Łącznie wartość zakupionych samochodów to ponad 2 mln złotych.

Prezydent Miasta Szczecina Piotr Krzystek powiedział podczas uroczystości, że dbanie o bezpieczeństwo mieszkańców  jest bardzo istotne, a przekazane samochody pozwolą funkcjonariuszom jeszcze lepiej wykonywać
zadania na rzecz obywateli. Komendant Wojewódzki Policji w Szczecinie insp. Jarosław Sawicki podziękował w imieniu wszystkich policjantów za przekazane radiowozy, a także podkreślił, jak istotna jest dobra współpraca z władzami miasta.

Nowe radiowozy mają silniki benzynowy o pojemności 1600 cm3 i mocy 110 i 115 koni mechanicznych. Są wyposażone m.in. we wspomaganie kierownicy, klimatyzację, poduszki powietrzne i w szereg systemów bezpieczeństwa jazdy.  
(KWP w Szczecinie / mg)

Powrót na górę strony