Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Internetowi oszuści z zarzutami

Data publikacji 18.10.2014

Zarzuty oszustwa i środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji usłyszeli wczoraj dwaj 24-latkowie z Białej Podlaskiej. Mężczyźni kupowali za granicą zmodyfikowane karty pamięci i pamięci przenośne o niewielkiej pojemności, a następnie sprzedawali jako pełnowartościowe pamięci o dużej pojemności. Z posiadanych przez policjantów informacji wynika, że z promocyjnych ofert skorzystało kilka tysięcy osób.

Komenda Miejska Policji pod nadzorem bialskiej prokuratury prowadzi postępowanie w sprawie szeregu oszustw dokonywanych przez mieszkańców Białej Podlaskiej za pośrednictwem jednego z portali aukcyjnych. Zarzuty popełnienia takich przestępstw na szkodę ponad 200 osób z terenu całej Polski usłyszeli dwaj 24-letni mieszkańcy Białej Podlaskiej.

Ich proceder polegał na tym, że z kilku, założonych na portalu aukcyjnym, kont sprzedawali pamięci przenośne oraz karty pamięci SD, w przypadku których system operacyjny wskazywał o wiele większą pojemność niż faktycznie oferowaną przez urządzenie. Sprawcy zmodyfikowane nośniki o niewielkiej pojemności kupowali za granicą, a następnie sprzedawali jako pełnowartościowe pamięci o dużej pojemności.

Sprawa jest rozwojowa, a z posiadanych informacji wynika, że do przesłuchania w postępowaniu jest kilka tysięcy osób, które zakupiły urządzenia od podejrzanych.

Wczoraj w prokuraturze obaj mężczyźni usłyszeli zarzuty oszustwa, a prokurator zastosował wobec nich środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji i nakazu powstrzymania się od prowadzenia działalności gospodarczej w postaci sprzedaży towarów na portalach internetowych.

Jeden z 24-latków już wcześniej był karany za podobne przestępstwo w ramach którego Sąd Rejonowy zastosował wobec niego podobny zakaz i oprócz zarzutu kolejnego oszustwa, przedstawiono mu również zarzut niestosowania się do wyroku sądu.

(KWP w Lublinie / mg)

 

 

Powrót na górę strony