Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Mistrzostwa Europy Policji w Maratonie

Data publikacji 18.10.2014

W Austriackim Graz w ramach „Graz-Marathon-2014”, w którym wystartowało 12 tys. biegaczy z kilkudziesięciu krajów świata, zostały rozegrane VI Mistrzostwa Europy Policji w Maratonie. Wzięła w nich udział reprezentacja polskiej Policji, która zajęła czwarte miejsce.

W VI Mistrzostwach Europy Policji w Maratonie wystartowało 21 reprezentacji narodowych, w tym również  kierowana przez mł. insp. Tomasza Kubickiego (KPP Olesno) reprezentacja polskiej Policji w składzie:  podinsp. Maciej Wojciechowski (WSPol. Szczytno), podkom. Adam Thiel (KPP Lębork) ,  asp. szt. Jacek Misiewicz (KWP Olsztyn),  mł. asp.Paweł Piotraschke (SP Słupsk) , sierż. Anna Wojtulewicz (KMP Białystok) i st. post.Jakub Burghard (KP Krynica Zdrój). Wszyscy zawodnicy  są wielokrotnymi i aktualnymi Mistrzami Polski Policji w biegach ulicznych, przełajowych i maratonie.

Na trudnej trasie i w bardzo trudnych warunkach (27 stopni), po  heroicznej walce do ostatnich metrów, nasza drużyna zajęła 4 miejsce (do klasyfikacji liczona jest suma czasów 4 najlepszych zawodników z danej reprezentacji). Zawody wygrali reprezentanci Francji przed Niemcami i Wielką Brytanią.

Najlepszy z Polaków, Paweł Piotraschke,  zajął  również 4 miejsce. Wynik ten dał mu  również, uwzględniając 12 tys. startujących, doskonałe 5 miejsce w klasyfikacji generalnej  biegu i 3 w kategorii M 30. Bardzo dobry wynik zanotował również podkom. Adam Thiel, który zajął 15 miejsce w ramach ME ,18 w klasyfikacji generalnej oraz 3 w kategorii M 40. Oprócz tego dla drużyny punktowali: podinsp. Maciej Wojciechowki i  Jacek Misiewicz.  Wśród mężczyzn najlepszy okazał się reprezentant Niemiec Brautigam Marcel, przed Duńczykiem Sundstrup Rhorkil i brytyjczykiem Gamble Benjamin.

Jedyna nasza reprezentantka, sierż Anna Wojtulewicz, aktualna Mistrzyni Polski Służb Mundurowych w przełajach, w swoim debiucie w biegu maratońskim do chwili odnowienia się kontuzji stopy,  czyli. do 30 km biegu, plasowała się w okolicach 10 miejsca. Mimo urazu, walcząc do końca, ukończyła zawody, uzyskując 20 lokatę. W klasyfikacji kobiet indywidualnie wygrała Niemka Westermann Rike przed swoją rodaczką Schmit Sabine i Brytyjką Hill Sara.                              
 
 - Tak niewiele zabrakło do medali, no ale taki jest sport, każdy przyjechał tu tak jak i my, żeby wygrać. Trzeba tylko pogratulować zwycięzcom i z jeszcze większą determinacją przygotować się do kolejnych startów. W przyszłym roku odbędą się Mistrzostwa Świata, więc będzie okazja na rewanż i medale dla Polski. Jestem o tym przekonany i głęboko w to wierzę podobnie jak cała nasza drużyna - powiedział Paweł Piotraschke, 

Gratulujemy naszym kolegom doskonałego występu i dziękujemy za godne reprezentowanie Polski na arenie międzynarodowej. 

Powrót na górę strony