Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt dla dwóch mężczyzn podejrzanych o oszustwa metodą "na wnuczka"

Data publikacji 18.10.2014

Sąd Rejonowy w Lubaniu zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania dla mężczyzn zatrzymanych przez dolnośląskich policjantów, a podejrzanych o oszustwa. Mężczyźni działali metodą "na wnuczka", oszukując osoby starsze. Funkcjonariusze ustalili, że łupem sprawców padło co najmniej 34 tys. złotych. Obaj zatrzymani usłyszeli już w tej sprawie zarzuty. Grozi im kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Lubaniu i Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu zatrzymali dwóch mężczyzn, podejrzanych o oszustwa na szkodę osób starszych. Podejrzani to mężczyźni w wieku 20 i 25 lat, mieszkańcy powiatu jeleniogórskiego i województwa wielkopolskiego.

Z ustaleń funkcjonariuszy zajmujących się tą sprawą wynika, że mężczyźni mają na swoim koncie co najmniej dwa tego typu oszustwa, dokonane na szkodę mieszkańców powiatu lubańskiego.

W jednym przypadku oszuści, podszywając się pod członka rodziny, wyłudzili pod pretekstem udziału w zdarzeniu drogowym, 20 tys. złotych od 85-letniej kobiety. Drugą z pokrzywdzonych osób jest 66-letnia kobieta, od której sprawcy wyłudzili w podobnych okolicznościach około 14 tys. złotych.

Obaj po zatrzymaniu przez policjantów, usłyszeli w tej sprawie zarzuty. Na bezie zgromadzonych przez funkcjonariuszy materiałów sąd zastosował już wobec mężczyzn środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Za czyny, o które są podejrzani,  w świetle obowiązujących przepisów grozi im kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / mg)

Powrót na górę strony