Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Producenci amfetaminy zatrzymani

Data publikacji 19.10.2014

Policjanci zlikwidowali narkotykowe laboratorium, które mieściło się w garażu na jednej z posesji niedaleko Krakowa. Funkcjonariusze przechwycili 8 kg gotowej amfetaminy. Zatrzymali trzy osoby - najpierw do policyjnego aresztu trafili dwaj mężczyźni w wieku 59 i 30 lat, niedługo później dołączył do nich także 36-letni "chemik". Przedstawiono im zarzuty produkowania i wprowadzania do obrotu znacznej ilości narkotyków.

Sprawę zrealizowali policjanci niedawno utworzonego w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Krakowie Wydziału do Walki z Przestępczością Narkotykową. To pierwsza ich realizacja wykonana wspólnie z wydziałem kryminalnym, jednocześnie jedna z bardziej skomplikowanych wykrywczo w kraju - rozpracowanie przestępczego procederu wymagało precyzyjnych ustaleń i dobrego skoordynowania.

Narkotykowe laboratorium mieściło się w garażu usytuowanym na jednej z posesji niedaleko Krakowa. Z zewnątrz niepozorne, w środku profesjonalnie przygotowane – aparatura dostosowana została do produkcji hurtowych ilości amfetaminy

Kiedy policjanci dotarli do tego miejsca, produkcja kolejnej partii narkotyku została właśnie zakończona – funkcjonariusze przechwycili 8 kilogramów gotowego już produktu. Zabezpieczyli także pełną linię technologiczną do wytwarzania substancji psychoaktywnych  oraz sporą ilość narkotykowych prekursorów.

Z ustaleń policjantów prowadzących sprawę wynika, że do obrotu trafiło co najmniej 12 kilogramów wyprodukowanej w tym laboratorium amfetaminy.

Policjanci zatrzymali trzy osoby - najpierw do policyjnego aresztu trafili dwaj mężczyźni w wieku 59 i 30 lat, niedługo później dołączył do nich także 36-letni "chemik".

Zatrzymani mężczyźni zostali już przesłuchani, przedstawiono im zarzuty produkowania i wprowadzania do obrotu znacznej ilości narkotyków. Za przestępstwo to grozi kara od 3 do 15 lat pozbawienia wolności.

Sąd Rejonowy dla Krakowa Śródmieścia zdecydował o tymczasowym areszcie na okres trzech miesięcy  dla podejrzanych.

Postępowanie w tej sprawie jest prowadzone przez policjantów wydziału dochodzeniowo-śledczego Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie, pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Krakowie.

(KWP w Krakowie / mg)

Powrót na górę strony