Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kryminalni ustalili i zatrzymali sprawcę usiłowania zabójstwa

Data publikacji 20.10.2014

Jedynie 16 godzin wystarczyło małopolskim policjantom, by ustalić, a następnie zatrzymać, sprawcę usiłowania zabójstwa 19-letniej mieszkanki podsądeckiej miejscowości. Dzięki intensywnej pracy policjantów sprawca trafił już za kraty. Grozi mu dożywocie.

15 października około godziny 3.00 w nocy oficer dyżurny sądeckiej Policji otrzymał informację, że przy wyjeździe z dworca na ulicy Batorego w Nowym Sączu leży kobieta z bardzo poważnymi obrażeniami szyi, klatki piersiowej i palców. Na miejscu natychmiast pojawili się policjanci wraz z załogą karetki pogotowia. 19-latka z podsądeckiej miejscowości została przewieziona do sądeckiego szpitala, a policjanci natychmiast podjęli zakrojone na szeroką skalę działania operacyjne i procesowe, aby ustalić sprawcę tego czynu. Do działań wykorzystano również psy tropiące, przesłuchano bardzo wiele osób, które znały lub kontaktowały się z pokrzywdzoną.

Dzięki intensywnej pracy wielu policjantów z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu, przy współpracy z funkcjonariuszami z Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie, jeszcze tego samego dnia wytypowano osobę podejrzewaną o spowodowanie obrażeń ciała kobiety. Około godziny 19.00 sądeccy policjanci zatrzymali 21-letniego mieszkańca Warszawy, od pewnego czasu przebywającego w Nowym Sączu. Z ustaleń policjantów wynikało, że pokrzywdzona znała go już wcześniej. Mężczyzna był już notowany przez sadecką Policję.

Zebrany przez policjantów w tej sprawie bardzo obszerny materiał dowodowy pozwolił prokuratorowi na przedstawienie mężczyźnie zarzutu usiłowania zabójstwa.

17 października Komenda Miejska Policji w Nowym Sączu zwróciła się z wnioskiem do prokuratury o zastosowanie wobec 21-letniego sprawcy usiłowania zabójstwa 19-latki, środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztu na okres 3 miesięcy. Sąd przychylił się do tego wniosku i zgodnie z jego decyzją sprawca trafi na 3 miesiące do aresztu. Za popełnione przestępstwo grozi mu nawet dożywocie.

(KWP w Krakowie / mg)

Powrót na górę strony