Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podejrzany o handel podrobionymi kosmetykami zatrzymany

Data publikacji 20.10.2014

Policjanci z powiatu głogowskiego zatrzymali mężczyznę, który na jednym z miejscowych placów handlowych oferował do sprzedaży kosmetyki z podrobionymi znakami towarowymi producentów znanych światowych marek. Funkcjonariusze ujawnili i zabezpieczyli łącznie blisko 500 sztuki perfum i innych nielegalnych kosmetyków. Poszkodowani producenci straty oszacowali wstępnie na kwotę nie mniejszą niż kilka tysięcy złotych. Mężczyźnie grozić może teraz kara grzywny, a nawet pozbawienia wolności do lat 2.

Do zatrzymania doszło 20 października 2014 roku na targowisku miejskim w Głogowie. 33-letni ieszkaniec Świebodzina oferował tam do sprzedaży perfumy oraz kosmetyki opatrzone podrobionymi, zastrzeżonymi znakami towarowymi producentów znanych świtowych marek. Ich stosunkowo niska cena oraz słaba jakość wskazywała na to, że mogą to być tzw. podróbki oryginalnych wyrobów. Potwierdziły to dalsze czynności w tej sprawie. Podczas kontroli policjanci ujawnili i zabezpieczyli przy mężczyźnie łącznie blisko 500 sztuk perfum i innych kosmetyków.

Tego typu działalność w świetle obowiązujących przepisów jest przestępstwem, narusza bowiem ustawę Prawo Własności Przemysłowej, która ma zapewnić uczciwą konkurencję wśród producentów. Poszkodowane firmy złożyły już wnioski o ściganie tego procederu i oszacowały wstępnie straty na kwotę nie mniejszą niż kilka tysięcy złotych. Zatrzymany przez funkcjonariuszy 33-latek usłyszał zarzuty. Grozić mu może kara grzywny a nawet pozbawienia wolności do lat 2.

(KWP we Wrocławiu / mw)

Powrót na górę strony