Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zawsze gotowi nieść pomoc

Data publikacji 20.10.2014

Dwaj świętokrzyscy policjanci uratowali zdrowie, a może i życie dwóm poszkodowanym. Obaj funkcjonariusze byli po służbie. Jeden z nich podjął interwencję wracając z kursu szkoleniowego, drugi będąc na urlopie.

Składając ślubowanie, każdy policjant przyrzeka”… strzec bezpieczeństwa Państwa i jego obywateli…” świętokrzyscy policjanci udowodnili, że w każdym miejscu i o każdej porze są gotowi nie tylko strzec bezpieczeństwa, ale także nieść pomoc obywatelom.

To właśnie sierż. Szymon Ziętek policjant z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Kielcach, pomiędzy miejscowościami Miechów - Wodzisław, zauważył zdarzenie drogowe. Policjant zatrzymał prowadzony samochód i włączył się w akcję ratunkową. Wspólnie z policjantami z ruchu drogowego zatrzymał ruch, celem zabezpieczenia miejsca zdarzenia drogowego. To również on udzielił pomocy poszkodowanemu w wypadku mężczyźnie.

Również policjant z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Kielcach, st. sierż. Artur Woźniak, będąc na urlopie, podjął interwencję wobec leżącego na ziemi mężczyzny. 42-letni ostrowczanin, leżąc na jednej z kieleckich ulic, nie dawał oznak życia. To właśnie policjant udzielił mu pierwszej pomocy przedmedycznej i zawiadomił służby ratunkowe. Załoga karetki pogotowia ratunkowego przetransportowała mężczyznę do szpitala.

Dzięki postawie świętokrzyskich stróżów prawa być może uratowano dwa ludzkie życia.

(KWP w Kielcach / mw)

Powrót na górę strony