Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nagrodzony za odwagę i poświęcenie

Data publikacji 21.10.2014

Komendant Powiatowy Policji w Będzinie - mł. insp. Dominik Łączyk - nagrodził za odwagę i poświęcenie będzińskiego policjanta mł. asp. Sebastiana Polka. W czasie wolnym od służby jako pierwszy przejeżdżał obok miejsca wypadku drogowego. Zdecydowana reakcja stróża prawa uratowała życie dwóm ofiarom tego zdarzenia.

Do zdarzenia doszło 19 września na drodze krajowej nr 86 w pobliżu miejscowości Sarnów w powiecie będzińskim. Jadącemu w kierunku Częstochowy bmw zajechała drogę włączająca się do ruchu astra.

W wyniku obrażeń odniesionych w następstwie wypadku, na miejscu zmarł kierujący oplem 69-letni sosnowiczanin. W kierowanej przez niego astrze znajdowali się jeszcze dwaj pasażerowie - 52-letnia kobieta i 57-letni mężczyzna.

Mł. asp. Sebastian Polek, przebywający pod koniec września na urlopie wypoczynkowym, nie zawahał się ani chwili, gdy jako jeden z pierwszych kierowców przejeżdżał obok miejsca wypadku. Policjant z będzińskiej drogówki przystąpił do ratowania pasażerów opla.

Zagrożenie dla ich życia było bardzo realne, gdyż spod karoserii astry zaczął wydobywać się już dym. Policjant odgiął maskę auta i odłączył zasilanie akumulatora, a następnie zajął się udzielaniem pomocy poszkodowanym, między innymi przytrzymując ciężko rannego 57-letniego mężczyznę w sposób ułatwiający mu oddychanie.

Poświęcenie i ofiarność policjanta została doceniona przez kierownictwo będzińskiej Policji. Komendant KPP w Będzinie mł. insp. Dominik Łączyk pogratulował nagrodzonemu funkcjonariuszowi wzorowej postawy, wpisującej się w słowa roty policyjnego ślubowania.

(KWP w Katowicach / kr)

Powrót na górę strony