Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Akcja społeczna "Bezpieczny, bo widoczny"

Data publikacji 23.10.2014

Na drogach wciąż giną lub ulegają poważnym wypadkom dzieci. Najczęściej są pieszymi – małymi, niewidocznymi w ciemnościach punktami. Niestety nie wszyscy są świadomi tego, że niewielki, odblaskowy element przyczepiony do kurtki czy buta może zapobiec tragedii. Właśnie ruszyła akcja społeczna "Bezpieczny, bo widoczny", która ma propagować noszenie odblasków.

W czwartek, 23 października, w Komendzie Głównej Policji odbyła się konferencja prasowa poświęcona akcji społecznej „Bezpieczny, bo widoczny”. Podczas spotkania miała miejsce premiera klipów, promujących noszenie odblasków przez dzieci. W filmikach wystąpili Paulina Holtz, Karolina Malinowska, Omenaa Mensah oraz Artur Chamski.

- Dlaczego teraz zaczynamy akcję? Najbliższy weekend to zmiana czasu z letniego na zimowy, zmrok coraz szybciej zapada, coraz więcej mamy ciemnych godzin – niestety na drogach robi się niebezpiecznie z punktu widzenia osób pieszych – powiedział podczas konferencji Rzecznik Prasowy Komendanta Głównego Policji insp. Mariusz Sokołowski.  – Jako policja od kilku już lat promujemy odzież z elementami odblaskowymi. Jest to najlepszy sposób, aby poprawić widoczność dziecka, ale także dorosłego na drodze – dodał.

Rzecznik podkreślił też rolę najmłodszych, biorących udział w kampanii: - Dla nas bardzo ważne są dzieci, po raz kolejny mówimy o nich dlatego, że to właśnie one są ambasadorami wiedzy i popularyzatorami noszenia odblasków wśród osób dorosłych.

Akcja społeczna „Bezpieczny, bo widoczny” prowadzona pod patronatem Komendy Głównej Policji i Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego ma za zadanie propagować i uświadamiać, jak ważne jest noszenie przez dzieci odblaskowych elementów garderoby. To dzięki nim możemy znacznie zwiększyć bezpieczeństwo najmłodszych na drogach. Kampania ma przypominać zarówno rodzicom, jak i samym dzieciom o konieczności ich noszenia. Dzieciaki mają przekonać się, że noszenie odblasków to nie „obciach”, a stylowy, mądry i bezpieczny wybór.

Głównym celem akcji jest zwiększenie świadomości dorosłych na temat bezpieczeństwa dzieci, ale także realna zmiana – pojawienie się na ulicach świecących punkcików oznaczających ŻYCIE! Najnowsza ustawa nakłada obowiązek noszenia odblasków tylko poza obszarem zabudowanym. Należy pamiętać, że powinny one być noszone po zmroku również w mieście. To rozsądna konieczność.

Kampanię wspierają znane twarze, takie jak: Karolina Malinowska, Omenaa Mensah, Artur Chamski, Paulina Holtz, a także dzieciaki ze Szkoły Podstawowej nr 103 w Warszawie, które uważają, że odblaski i bezpieczeństwo są cool!

►www.bezpiecznybowidoczny.org

►www.facebook.com/bezpiecznybowidoczny

(mb, kr, mg)

Nagranie audio Rzecznik Komendanta Głównego Policji o promowaniu mody na noszenie odblasków

Pobierz plik Rzecznik Komendanta Głównego Policji o promowaniu mody na noszenie odblasków (format mp3 - rozmiar 2.15 MB)

Nagranie audio Omenaa Mensah o słabej widoczności pieszych jesienią

Pobierz plik Omenaa Mensah o słabej widoczności pieszych jesienią (format mp3 - rozmiar 1.11 MB)

Nagranie audio Artur Chamski o swoim udziale w kampanii

Pobierz plik Artur Chamski o swoim udziale w kampanii (format mp3 - rozmiar 752.66 KB)

Nagranie audio Violetta Kołakowska o konieczności noszenia odzieży z elementami odblaskowymi przez dorosłych

Pobierz plik Violetta Kołakowska o konieczności noszenia odzieży z elementami odblaskowymi przez dorosłych (format mp3 - rozmiar 319.13 KB)

Nagranie audio Gabrysia Raczyńska o konieczności noszenia odblasków przez dzieci

Pobierz plik Gabrysia Raczyńska o konieczności noszenia odblasków przez dzieci (format mp3 - rozmiar 527.9 KB)

Nagranie audio Julia Wróblewska o tym, że odblaski ratują życie

Pobierz plik Julia Wróblewska o tym, że odblaski ratują życie (format mp3 - rozmiar 521.12 KB)

Nagranie audio mł. insp. Marek Konkolewski o statystykach wypadków z udziałem pieszych

Pobierz plik mł. insp. Marek Konkolewski o statystykach wypadków z udziałem pieszych (format mp3 - rozmiar 2.25 MB)

Nagranie audio Karolina Wirowska i Katarzyna Nowicka o celach kampanii "Bezpieczny, bo widoczny"

Pobierz plik Karolina Wirowska i Katarzyna Nowicka o celach kampanii "Bezpieczny, bo widoczny" (format mp3 - rozmiar 1.77 MB)

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 31.1 MB)

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 5.74 MB)

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 6.21 MB)

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 5.9 MB)

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 4.31 MB)

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 4.37 MB)

Powrót na górę strony