Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Usiłowali wymusić 60 tys. zł

Data publikacji 23.10.2014

Policjanci z Opola zatrzymali czterech mieszkańców Opolszczyzny podejrzanych o wymuszenie rozbójnicze. Mężczyźni mieli wywieźć do lasu 19-latka i żądać od niego 60 tysięcy złotych. Wszyscy zatrzymani usłyszeli już zarzuty. Za wymuszenie rozbójnicze grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

17 października 2014 roku w jednej z miejscowości na terenie powiatu opolskiego czterech młodych mężczyzn weszło na posesję swojego 19-letniego znajomego. Jak ustalili śledczy, mężczyźni w wieku 21 - 25 lat, siłą wciągnęli go do samochodu. W trakcie jazdy autem jeden z nich zaczął bić chłopaka. Napastnicy pojechali z 19-latkiem do lasu. Tam przywiązali go do drzewa używając plastikowych zacisków oraz taśmy montażowej. Rozpylili także na jego twarz gaz pieprzowy. Później poinformowali chłopaka, że jest im winien....60 tysięcy złotych.

Następnie mężczyźni odjechali z lasu mówiąc, że wrócą za kilka godzin. W tym czasie mieszkaniec powiatu opolskiego uwolnił się, wrócił do miejsca zamieszkania i o całym zajściu powiadomił Policję.

Już następnego dnia od zgłoszenia, czterech mieszkańców województwa opolskiego zostało zatrzymanych przez policjantów. Wszyscy usłyszeli już zarzut usiłowania wymuszenia rozbójniczego oraz pozbawienia człowieka wolności. Prokurator zastosował wobec nich policyjny dozór oraz zakazu opuszczania kraju.

Za wymuszenie rozbójnicze grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Sprawa jest rozwojowa.

(KWP w Opolu / mw)

Powrót na górę strony